Damašek - Radikálové z organizace Islámský stát (IS) dnes na internetu zveřejnili další video, na němž vystupuje britský rukojmí John Cantlie. Diváky provádí západosyrským městem Halab a hovoří o vzdělávání, islámském právu šaría či útocích bezpilotními letouny. Na nahrávku upozornila britská média.
Fotoreportéra Cantlieho islamisté zajali v listopadu 2012 spolu s americkým novinářem Jamesem Foleym, kterému setnuli hlavu v loni v srpnu. Britský novinář se v minulosti už několikrát objevil na propagandistických videích IS, dvě z nich byla pravděpodobně natočena v severosyrském Kobani a v iráckém Mosulu. V patrně vynucených prohlášeních kritizoval mimo jiné USA i irácké a kurdské pozemní síly.Nejnovější nahrávka s názvem Zevnitř Halabu působí podle odborníků stejně jako ty předchozí velmi profesionálně. Cantlie na ní mimo jiné říká, že video bude poslední z této série. Zda to znamená, že je jeho život v ohrožení, není z nahrávky jasné.Jisté není ani, kdy dnes zveřejněné video vzniklo, obsahuje ale rozhovor s údajným francouzským bojovníkem IS, který chválí pařížské útoky z počátku letošního ledna.Dvanáctiminutové video se na internetu objevilo jen několik dní poté, co IS oznámil, že další západní rukojmí, Američanka Kayla Muellerová, údajně zahynula při jordánském náletu v Sýrii. Tato informace se ale stále nepotvrdila.
Související
Američané zlikvidovali teroristu z Islámského státu. Byl prý druhý nejmocnější
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
Islámský stát (IS) , John Cantlie (britský novinář držený islámisty)
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
před 1 hodinou
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
před 2 hodinami
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
před 3 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
včera
Revoluce v medicíně: Vědci úspěšně otestovali vakcínu proti rakovině
včera
Ukrajina připravovala tajný plán: Masivní útok na letiště
včera
Letadlová loď USS Abraham Lincoln se po devíti měsících u Íránu vrací na základnu
včera
Dluh USA je astronomický. Zdvojnásobil se za pouhých 10 let
včera
Hanba, křičeli lidé na Okamuru u Českého rozhlasu. Pískalo se i na Pavla a Schillerovou
včera
Noční můra pro NATO: Jak by odchod Francie změnil alianci?
včera
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Panamský průplav kvůli extrémnímu suchu omezuje počet lodí, které mohou proplout
včera
Kyjev se stal terčem jednoho z nejmasivnějších úderů od začátku války
včera
Severní Korea zásadním způsobem rozšiřuje vojenskou podporu Rusku ve válce proti Ukrajině
Severní Korea zásadním způsobem rozšiřuje svou vojenskou podporu Rusku v jeho válce proti Ukrajině. Podle vysokého představitele ukrajinské vojenské rozvědky generálmajora Vadyna Skibického čítá nový kontingent severokorejských sil v Rusku 8 500 vojáků, mezi nimiž je také speciální jednotka 400 operátorů dronů. Ti disponují zkušenostmi z předchozích nasazení a jejich bezpilotní letouny mají sloužit k průzkumu i přímým útokům na cíle uvnitř ukrajinského území.
Zdroj: Libor Novák