Al-Džazíra destabilizuje arabské země? Nesmysl, odmítl ředitel katarské televize kritiku

Dauhá - Několik arabských zemí, včetně Saúdské Arábie či Jordánska, tento týden po přerušení diplomatických styků s Katarem také uzavřelo místní pobočku Al-Džazíry a sebralo jí tamní licenci. Stanice dnes odmítla kritiku, že destabilizuje bezpečnost v regionu a straní radikálním islamistům.

"Jestliže děláme rozhovory s lidmi, kteří kritizují některé vlády, znamená to snad, že se tak vměšujeme do vnitřních záležitostí těchto zemí? Ne," hájil zpravodajství Al-Džazíry generální ředitel jejího vlastníka Mustafa Suag. Dodal, že tato televize nestraní "žádné ideologii, skupině ani vládě".

Televizi Al-Džazíra založil v roce 1996 katarský emír Hamad bin Chalífa Sání jako arabskojazyčný zpravodajský kanál. Nyní má televize na 80 poboček po celém světě a vysílá v řadě jazyků, včetně angličtiny, turečtiny či chorvatštiny.

Už od svého vzniku vyvolává Al-Džazíra značné kontroverze, protože se nevyhýbá tématům ožehavým jak pro arabskou společnost, tak pro Západ. V minulosti čelila kritice například kvůli tomu, že vysílala proslovy někdejšího vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina.

Během povstání, zvaného arabské jaro, v roce 2011 byla Al-Džazíra některými arabskými režimy kritizovaná za to, že stranila povstalcům.

Související

Eva Kailiová, řecká místopředsedkyně Evropského parlamentu

Belgický soud prodloužil vazbu europoslancům obviněným v korupční kauze Qatargate

Belgický soudce dnes prodloužil vazbu dvěma členům Evropského parlamentu obviněným v korupční kauze kolem údajného prosazování zájmů Kataru či Maroka. Řecká europoslankyně Eva Kailiová má zůstat za mřížemi nejméně další dva měsíce, její belgický kolega Marc Tarabella nejméně další měsíc, informovala agentura Reuters. 
Katar, ilustrační foto

Ruský plyn se do EU vrátí, národy si odpustí a zapomenou, myslí si Katar

Snaha Evropské unie odmítat energetické komodity z Ruska nepotrvá věčně. Ruský plyn se do EU nakonec vrátí, národy si odpustí a zapomenou. Na víkendové konferenci Atlantic Council Energy Forum v Abú Zabí to podle serveru CNBC řekl katarský ministr energetiky Saad Kaabí. EU začala ruské suroviny odmítat loni krátce po invazi ruských vojsk na Ukrajinu.

Více souvisejících

Katar TV Al-Jazeera

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 3 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

"Mimořádně nepřátelský krok." Rusko varuje Arménii před připojením se k ICC

Rusko upozornilo, že případné rozhodnutí Arménie podepsat Římský statut zřizující Mezinárodní trestní soud (ICC), který na jaře letošního roku vydal zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nelegálními deportacemi ukrajinských dětí, by vnímalo jako "mimořádně nepřátelský krok".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy