V egyptském Luxoru havaroval balón s turisty. Jeden mrtvý, mnoho zraněných

Káhira - Při nehodě horkovzdušného balónu v egyptském Luxoru dnes zahynula jedna osoba a 12 lidí bylo zraněno. Balón prudce přistál na zemi za silného větru, kvůli němuž musel změnit trasu.

Balon s asi 20 lidmi vzlétl před svítáním a ve vzduchu byl 45 minut. Letěl ve výšce 450 metrů, ale mezi kopci pilot ztratil kvůli silnému větru kontrolu nad řízením a musel prudce přistát.

Podle egyptských zdrojů je pilot mezi zraněnými. V balonu byli turisté z Jihoafrické republiky, Argentiny a Španělska. Zdroj z egyptského ministerstva zdravotnictví americké stanici CBS sdělil, že obětí je 36letá žena z Jihoafrické republiky a že dva ze zraněných jsou ve vážném stavu.

Informaci o 12 zraněných potvrdil úřad luxorského guvernéra. Egyptská agentura MENA oznámila, že všichni zranění byli ošetřeni a že tři museli podstoupit operaci.

Egyptská meteorologická služba na dnešek hlásila špatnou viditelnost a silný vítr, ale nad egyptské památky vzlétlo několik dalších balonů a všechny přistály bez problémů.

Podobné incidenty se nad egyptskými památkami staly už několikrát. V roce 2013 přišlo o život 19 turistů, když se balón vzňal. O tři roky později se při nouzovém přistání zranilo 22 čínských turistů. Egypt pak dočasně přelety balónů pozastavil. Po obnově provozu všechny lety monitorují kamery a posádky smějí stoupat maximálně do 2000 metrů.

Související

Více souvisejících

Egypt Balóny Turisté neštěstí

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy