Jeruzalém - Izrael nepustí na svobodu Ahidu Tamímíovou (16), na soud si počká ve vazbě. Mladá Palestinka se stala hvězdou sociálních sítí, když se rozšířilo video zachycující, jak uhodila ozbrojeného Izraelce, který před ní ustupoval, ale jinak se nebránil.
Při incidentu byla i Tamímíové sestřenice Núr, kterou vojenský soud minulý týden pustil na svobodu. Musí se ale každý týden hlásit na policejní stanici poblíž místa svého bydliště, dokud soudní řízení neskončí. Kromě dívek skončila ve vazbě také Ahidina matka Narímán.
Ahid a Núr vojákovi daly facku a snažily se ho pokopat, aby ho vyprovokovaly k reakci. Když voják pouze ustupoval, přistoupily Palestinky k jeho kolegovi a snažily se ho napadnout také. Ani jeden z mužů se vyprovokovat nedal.
Incident se stal 15. prosince a vojáci zasahovali při protestu, při němž palestinští demonstranti házeli kamení. Armáda reakci obou vojáků považuje za profesionální. Někteří Izraelci ale vojáky kritizovali za pasivitu.
Související
Příměří se otřásá v základech. Pásmo Gazy zažilo nejtragičtější izraelský nálet za poslední měsíce
Izraelská armáda poprvé přiznala, kolik v Pásmu Gazy zabila Palestinců
Izraelská armáda , palestina , Izrael
Aktuálně se děje
včera
Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá
včera
Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi
včera
Jak nám sportovci zase jednou dali důvod tomu, proč má olympiáda i v dnešním světě smysl
včera
Británie a Francie plánovaly vyzbrojit Ukrajinu jadernou bombou, prohlásil bez důkazů Putin
včera
Zelenskyj pozval Trumpa na návštěvu Ukrajiny
včera
Čtyři roky války na Ukrajině otřásly celým světem. Mezi Ukrajinci sílí vyčerpání a pocit, že zůstali sami
včera
VIDEO: Zelenskyj světu na výročí války poprvé ukázal svůj bunkr
včera
Belgie se po ostré hádce snaží narovnat vztahy s USA
včera
Řehka označil Rusko za největší hrozbu: Politika Kremlu směřuje k rozvratu světového řádu
včera
Fico se přidal na stranu Ruska, tvrdí SaS. Podala na něj trestní oznámení za vlastizradu
včera
Peskov k výročí invaze: Západ se snaží Rusko rozdrtit, válka sjednotila zemi
včera
Počasí se má uklidňovat. Povodňová hrozba vyvrcholí ještě dnes
včera
Trump plánuje nově zavedená cla ještě navýšit
včera
Ve válce padlo 55 tisíc ukrajinských vojáků, prohlásil Zelenskyj. Na ruské straně jsou ztráty vyšší, spočítala BBC
včera
Od trpělivé diplomacie až po svržení íránského režimu. Jaké možnosti má Trump na stole?
včera
CNN: Ruská bezohlednost Evropu nevede k masivní akci. Čeká, že se agresor jednou zastaví sám
včera
Začala platit nová Trumpova plošná cla. Evropa nevylučuje odvetu
včera
Počasí přinese do Česka o víkendu pravý nádech jara
23. února 2026 21:14
Británií otřásá další zatčení. Policie kvůli Epsteinovým spisům zadržela exministra Mandelsona
23. února 2026 20:04
Státy, které USA zneužívaly, budou čelit mnohem vyšším clům, prohlásil Trump. EU zastavuje ratifikaci dohody
Americký prezident Donald Trump i přes nedávné soudní komplikace dál stupňuje svou obchodní válku a ohlásil zavedení nových patnáctiprocentních globálních cel. Tento krok přichází bezprostředně poté, co Nejvyšší soud označil jeho předchozí nouzová cla za nezákonná. Federální úřad celní a hraniční ochrany potvrdil, že sběr těchto zneplatněných poplatků bude ukončen dnes po půlnoci východoamerického času.
Zdroj: Libor Novák