Izrael v noci na dnešek podnikl několik leteckých úderů v jižní a severní části Pásma Gazy. Podle izraelské armády nálety cílily na zařízení radikálního hnutí Hamás a podzemní stavby. Zároveň se jednalo o odvetné opatření za páteční vystřelení podomácku vyrobené rakety z palestinského území na židovský stát. Podle informací Palestinců nálet způsobil značné škody, dosud však nebyli hlášeni žádní zranění.
Při pátečním palestinském protestu proti Izraeli zemřel na hranici Pásma Gazy třiadvacetiletý Palestinec. Podle zdravotnických zdrojů z Gazy bylo zraněno 45 lidí, na které stříleli izraelští vojáci.
Izraelská armáda se ve stejný den střetla s Palestinci i na Západním břehu Jordánu. Izraelci také zatkli dva ozbrojené Palestince, kterým se podařilo vstoupit do Izraele.
Jednalo se o 50. protest v řadě. Palestinci s akcemi začali loni v březnu. Upozorňují jimi na blokádu, kterou proti Pásmu Gazy uplatňuje Izrael, a na své právo návratu do domovů svých předků v nynějším Izraeli.
Napětí mezi Hamásem a Izraelem se zvýšilo v posledních týdnech poté, co se palestinské hnutí vrátilo ke své taktice vypouštění draků s hořlavinami, které mají ničit úrodu na území Izraele. Hamás rovněž obnovil své noční aktivity u plotu mezi Gazou a židovským státem.
Související
OSN: Izrael pokračuje v páchání genocidy v Pásmu Gazy
Počet obětí válku v Pásmu Gazy byl výrazně vyšší, než se uvádělo, odhalila studie
Pásmo Gazy , Izrael , Izraelská armáda
Aktuálně se děje
včera
Nástupce Václava Moravce není znám. Nový pořad ČT začne na konci srpna
včera
Jízda po dálnici zřejmě nezdraží. Poslanci podpořili klíčovou novelu zákona
včera
Pellegrini zavařil Babišovi. Vysvětlil, čemu se opravdu divili zahraniční lídři
včera
Republikánský senátor Graham zemřel kvůli problému s aortou
včera
Řidičům zdraží pohonné hmoty. Vládní strop definitivně končí
včera
Policie objasnila, jak to při Turkově nehodě bylo se značením
včera
CIA: Průměrná délka života ruského rekruta na bojišti je 30 minut. Vojáky decimují ukrajinské drony s AI
včera
Izraelský parlament schválil své rozpuštění. Politici křičeli na Netanjahua, ze sálu musel odejít
včera
Trumpovo obvinění z volební manipulace se nesetkalo s úspěchem. Je to zápletka ze špionážního románu, píše tisk
včera
Zelenskyj prozradil důvody, které ho vedly k odvolání populárního ministra Fedorova
včera
Proti Trumpovým obviněním z volební manipulace se bouří Čína i Američané. Blouzní, zní od guvernérů
včera
Havel mi nabídl místo premiéra, pokud odstavím Klause, tvrdí Mečiar
včera
Páteční bouřky udeří ve dvou vlnách, naznačili meteorologové ve výstraze
včera
U Barrandovského mostu se zřítila betonová plastika
včera
Proč Trump označuje volební systém za katastrofální? Nesmířil se s prohrou a chystá se na další drtivou porážku
včera
Bílý dům zveřejnil dokumenty, které měly potvrdit Trumpova slova o Číně. Nepotvrzují vůbec nic
včera
Americká armáda podnikla již šestou noc po sobě vlnu úderů proti Íránu
včera
Američané Trumpově teorii o ukradených volbách nevěří. Jeho projev byl plný dávno vyvrácených tvrzení
včera
Trump obvinil Čínu ze zásahů do prezidentských voleb. Nemáme jediný důkaz manipulace, přiznal následně Bílý dům
včera
Dva mrtví po útoku na ubytovně. Pachatelem má být sanitář z IKEM, případ řeší GIBS
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
Zdroj: Jan Hrabě