Katar zpřísnil kvůli covidu-19 omezení komerčních aktivit

Katar kvůli pandemii covidu-19 do konce května zpřísnil omezení komerčních aktivit. V rámci opatření, která mají zabránit dalšímu šíření koronaviru, se musí v zemi zavřít veškeré obchody s výjimkou lékáren a obchodů s potravinami. Uzavření nákupních center a restaurací úřady nařídily už dříve. Funguje však rozvážková služba. Informovala o tom agentura Reuters.

Katar, který má zhruba 2,8 milionu obyvatel, v pondělí hlásil 1364 nových případů koronaviru, čímž celkový počet potvrzených nákaz v zemi vystoupil na 33.969, což je mezi šesti arabskými státy Zálivu po větší Saúdské Arábii nejvyšší počet. S onemocněním covid-19 v Kataru dosud zemřelo 15 lidí. Katarská vláda bude nově od 22. května také požadovat po všech občanech a rezidentech, aby si stáhli mobilní aplikaci, která má monitorovat případy covidu-19.

Nákaza se v zemi, kde většinu obyvatel tvoří cizinci, podobně jako v okolních státech začala šířit mezi zahraničními dělníky, kteří žijí ve stísněných podmínkách.

V autech nesmí cestovat více než dva lidé. Pokud vůz řídí šofér, smí v něm být tři osoby. Autobusy mohou naplnit svou kapacitu maximálně z poloviny. Cvičení je povoleno v blízkosti domova, lidé ale musí dodržovat rozestupy a nosit roušky.

Související

Hamás, ilustrační fotografie.

Hamás zvažuje krok, který by dále ohrozil jednání s Izraelem

Politické křídlo palestinského hnutí Hamás zvažuje přesun z Kataru, napsal americký deník The Wall Street Journal s odvoláním na své zdroje. Podle listu by stěhování zřejmě dále ohrozilo jednání o příměří mezi Hamásem a Izraelem, protože je zprostředkovává právě Katar, kde dlouhodobě pobývá lídr hnutí Ismáíl Haníja.

Více souvisejících

Katar Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 41 minutami

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí aktuálně: Na západě bude sněžit i po poledni, v Krkonoších se tvoří závěje

Meteorologové před polednem varovali před vytrvalým sněžením na západě Čech. Výstraha nově platí kromě Karlovarského i pro severní oblasti Plzeňského kraje. Sněhové přeháňky tam mají pokračovat až do brzkých odpoledních hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy