Čech chtěl vraždit na Krymu, tvrdí Rusové. Odhalili prý rozsáhlou síť agentů

Český občan se měl podle ruských úřadů letos dopustit na anektovaném poloostrově Krym pokusu o vraždu. Zadržen byl v rámci vyšetřování, které odhalilo údajnou rozsáhlou síť ukrajinských agentů na Krymu. 

Český občan, který žil nějaký čas v Simferopolu na Krymu, byl obviněn z pokusu o vraždu vojáka. Konkrétně měl 23. září odpoledne ve městě Džankoj na severu poloostrova aktivovat výbušné zařízení pod autem. Útok se vzhledem k okolnostem nezdařil, uvedla TASS

"Všichni obvinění jsou ve vazbě, vypovídají a spolupracují s vyšetřovateli. Ve spolupráci s operativci jsou stanovována další fakta o ilegální činnosti obviněných a jejich kompliců," stojí v prohlášení ruského vyšetřovacího výboru.

Ruská státní zpravodajská agentura v předchozím průběhu dne uvedla, že FSB ve spolupráci s dalšími bezpečnostními složkami rozkryla a odhalila rozsáhlou síť agentů, které údajně řídily ukrajinské zpravodajské služby. Její členové měli podnikat sabotáže a teroristické útoky proti vládním představitelům, ruským vojákům či agentům FSB.

Rusové tvrdí, že bylo zmařeno 14 sabotážních či teroristických činů. Deset lidí už bylo v souvislosti s případem odsouzeno. Agenti měli například plánovat útok na šéfa místní krymské správy Sergeje Aksjonova. 

Zadrženo bylo také dalších 18 osob, které ruské úřady spojují s ukrajinskými tajnými službami. Tito lidé se údajně zapojili do pěti sabotážních činů na železničních tratích či plynovodech. 

Související

Ústředí FSB

USA sankcionovaly čtveřici Rusů z FSB kvůli otravě Navalného

Spojené státy americké uvalily prostřednictvím ministerstva financí sankce na čtyři ruské občany spojené s tajnou službou FSB a otravou Alexeje Navalného. Čtveřici bude zmražen veškerý majetek v USA, znemožněno získání víz a Američanů se bude týkat zákaz navazování obchodních styků s nimi.

Více souvisejících

FSB (ruská kontrarozvědka) Krym Rusko Ukrajina válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy