Na komunálního politika z krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) v úterý večer zaútočili nožem v jihoněmeckém městě Mannheim. Politik utrpěl zranění a pachatele zadrželi, informuje agentura DPA s odvoláním na nejmenované zdroje.
Incident se odehrál v úterý přibližně ve 22:45 SELČ. Policie až ve středu ráno oficiálně potvrdila, že došlo k policejní operaci, bližší informace prý poskytne v nejbližších hodinách.
Podle prohlášení okresní organizace AfD k incidentu došlo v blízkosti tržního náměstí v Mannheimu. Politik údajně přichytil při činu osobu, která tam strhávala plakáty. Po konfrontaci ho tato osoba napadla nožem, přičemž utrpěl řezné rány.
Momentálně se nachází v nemocnici. AfD spojuje útok s extrémní levicí, úřady to ale zatím nepotvrdily.
Útok se odehrál jen pár dní poté, co na mannheimském náměstí došlo ke zřejmě islamisticky motivovanému útoku nožem, který si vyžádal život jednoho policisty.
Na shromáždění protiislámské pravicové občanské skupiny Pax Europa v Mannheimu útočil v pátek nožem 25letý muž z Afghánistánu.
Související
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
Ruský dezertér uprchl z fronty na Ukrajině do Německa. Nic mu doma nehrozí, tvrdí úřady a posílají ho zpět
Německo , Alternativa pro Německo (AfD) , Policie Německo
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Počasí: Zima bude pokračovat i příští týden, hrozí mrazy i sněžení
včera
Epibatidin. Jak funguje neurotoxin, který podle evropských spojenců zabil Navalného?
včera
Americká armáda využila při utajované operaci ve Venezuele umělou inteligenci
včera
Sikorski: Pro Putina je nepřijatelná existence Ukrajiny jako národa s vlastní historií
včera
Biatlonového sprintu žen se účastnila i Davidová, ale stále se trápí. Vyhrála Norka před Francouzkami
včera
Útoky dokazují, že Putin nemá zájem o mír, tvrdí Frederiksenová. Sánchez je proti jadernému přezbrojování
včera
Trumpova administrativa chce údaje lidí, kteří na sociálních sítích kritizují ICE
včera
Vynález, bez kterého bychom neměli mobily. Telefon dnes slaví 150 let
včera
Biatlon nabídl mužský sprint, Fernstädtová první jízdy. Curleři čekají na první výhru
včera
Počasí: Nové varování meteorologů. Do Česka se vrací pravá zima, hrozí sněhové jazyky
včera
Británie: Navalnyj byl otráven smrtícím neurotoxinem jihoamerických pralesniček
včera
Po uzavření mírové dohody na Ukrajině nebezpečí pro Evropu vzroste, varoval na MSC Starmer
včera
Zelenskyj na MSC: Obětování Československa Evropu nezachránilo. Je iluzorní věřit, že rozdělení Ukrajiny přinese mír
včera
Finové si zlepšili chuť, Slováci zdolali domácí Italy. Kanada postupuje přímo do čtvrtfinále
včera
České hokejistky vysněnou olympijskou medaili nezískají. Ve čtvrtfinále nestačily na Švédky
včera
„Nevíme, jestli to Rusko myslí vážně.“ Rubio sklidil za projev na MSC potlesk ve stoje
včera
Macron na MSC: Nastal čas, aby Evropa uvažovala o vlastních jaderných zbraních
včera
Ukrajina mrzne. Proč jsou ruské údery na energetickou síť tak efektivní? V Česku by měly stejný účinek
včera
Cvičení jednotek NATO se zúčastnili i Ukrajinci. Výsledky byly otřesné, dva prapory rozmetali za jediný den
včera
Zimní počasí se znovu chopí otěží. Má sněžit i mrznout
V Česku panovalo v posledních dnech poměrně teplé únorové počasí. Právě začínající víkend přinese návrat zimy. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na většině území má o víkendu sněžit.
Zdroj: Jan Hrabě