Slavný francouzský herec Gérard Depardieu čelí dalšímu obvinění ze sexuálního zneužívání. Podle údajné oběti k němu mělo dojít před deseti lety během filmového natáčení. Hercův právní zástupce uvedl, že jeho klient obvinění popírá.
Podle deníku Le Monde zažalovala herce čtyřiadvacetiletá žena, která pracovala jako filmová asistentka. V žalobě tvrdí, že ji Depardieu sexuálně napadl v březnu 2014 během natáčení filmu Le Magicien et les Siamois. Konkrétně se měl dotýkat jejích intimních partií a mít obscénní poznámky.
V žalobě proti umělci se píše, že došlo k sexuálnímu útoku na zranitelnou osobu jinou osobou, která zneužívá autoritu svého postavení. Právní zástupce obviněného Christian Saint-Palais zdůraznil, že stejně jako ve všech probíhajících soudních jednáních jeho klient popírá obvinění.
Depardieu totiž čelí dalším žalobám kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání, které na něj podala více než desítka žen. Od roku 2020 se vyšetřuje znásilnění, z něhož jej obvinila herečka Charlotte Arnouldová. Od poloviny září pak běží další případ.
Média v říjnu zveřejnila dopis, v němž se slavný herec označuje za oběť mediálního lynče. V prosinci se jej dokonce zastal i francouzský prezident Emmanuel Macron, když uvedl, že je na něj země hrdá.
Související
Depardieu se nevyhne dalšímu soudu. Herečka po sedmi letech dosáhla svého
Gérard Depardieu je vinen. Za obtěžování ale vyvázl jen s podmínkou
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 1 hodinou
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
včera
Česko eviduje zemětřesení na Příbramsku. Ke škodám nedošlo
včera
Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat
včera
Do Česka míří saharský prach. Na zem se nedostane, může ale ovlivnit teploty
včera
Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa
včera
Okamura se po devíti letech může objevit v Otázkách Václava Moravce
včera
Počasí bude i o víkendu nadále jarní
Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.
Zdroj: Libor Novák