Depardieu čelí další žalobě kvůli sexuálnímu napadení. Obvinění opět odmítá

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu čelí dalšímu obvinění ze sexuálního zneužívání. Podle údajné oběti k němu mělo dojít před deseti lety během filmového natáčení. Hercův právní zástupce uvedl, že jeho klient obvinění popírá. 

Podle deníku Le Monde zažalovala herce čtyřiadvacetiletá žena, která pracovala jako filmová asistentka. V žalobě tvrdí, že ji Depardieu sexuálně napadl v březnu 2014 během natáčení filmu Le Magicien et les Siamois. Konkrétně se měl dotýkat jejích intimních partií a mít obscénní poznámky. 

V žalobě proti umělci se píše, že došlo k sexuálnímu útoku na zranitelnou osobu jinou osobou, která zneužívá autoritu svého postavení. Právní zástupce obviněného Christian Saint-Palais zdůraznil, že stejně jako ve všech probíhajících soudních jednáních jeho klient popírá obvinění. 

Depardieu totiž čelí dalším žalobám kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání, které na něj podala více než desítka žen. Od roku 2020 se vyšetřuje znásilnění, z něhož jej obvinila herečka Charlotte Arnouldová. Od poloviny září pak běží další případ. 

Média v říjnu zveřejnila dopis, v němž se slavný herec označuje za oběť mediálního lynče. V prosinci se jej dokonce zastal i francouzský prezident Emmanuel Macron, když uvedl, že je na něj země hrdá. 

Související

Více souvisejících

Gérard Depardieu Francie

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Aktualizováno před 14 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 15 hodinami

před 16 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy