Dva bojové AH-64 Apache americké armády havarovaly na Aljašce. Dva mrtví a jeden zraněný voják

Dva vrtulníky americké armády Ah-64 Apache se ve čtvrtek zřítily na Aljašce při cvičném letu. Letos jde již o druhou nehodu vojenských vrtulníků v USA, informuje server U.S. NEWS s odvoláním na agenturu AP. Agentura také potvrdila, že následkem srážky zahynuli dva vojáci a jeden je zranšný.

Nehoda vrtulníků typu AH-64 Apache se udála nedaleko vesnice Healy, která leží asi 400 kilometrů severně od největšího aljašského města Anchorage. Příčina nehody se vyšetřuje. Na místě zasahují záchranáři. 

Každý vrtulník přepravoval dva lidi, řekl mluvčí americké armády na Aljašce John Pennell. Vrtulníky se srazily při návratu z výcvikového letu. Dva vojáci zahynuli na místě neštěstí, třetí podlehl zraněním při převozu do nemocnice ve městě Fairbanks, uvedla v prohlášení armáda USA. Čtvrtého zraněného vojáka hospitalizovali.

Oba vrtulníky AH-64 Apache pocházely z Fort Wainwright se základnou poblíž Fairbanks.

V únoru byli dva vojáci zraněni, když vrtulník Apache po startu z Talkeetny přelétal. Letoun byl jedním ze čtyř Fort Wainwright letících na společnou základnu Elmendorf-Richardson v Anchorage.

V březnu zahynulo devět vojáků, když se během rutinního nočního výcvikového cvičení asi 30 mil (48 kilometrů) severovýchodně od Fort Campbell v Kentucky zřítily dva evakuační vrtulníky americké armády Black Hawk.

Související

Více souvisejících

Americká armáda (U.S. ARMY)

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové se přihlásili k dobytí další obce na Ukrajině. Kyjev mlčí

Rusko v neděli prostřednictvím ministerstva obrany prohlásilo, že příslušníci jeho armády dobyli vesnici Bohdanivka nedaleko Bachmutu v Doněcké oblasti na jihu Ukrajiny. Kyjev se k tomu zatím nijak nevyjádřil. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy