Etna se probudila k životu, jedno z velkých letišť na Sicílii je mimo provoz

Nejaktivnější a nejvyšší evropská sopka Etna se v uplynulých hodinách opět probudila k životu, přičemž oblak sopečného popela zapříčinil uzavření jednoho z velkých letišť na Sicílii. Lety musely být zrušeny, zpožděny či odkloněny. 

Mezinárodní letiště Catania–Fontanarossa má kvůli erupci zůstat uzavřené do 20. hodiny, uvedlo letiště v prohlášení. Zastaveny byly všechny přílety i odlety. 

Vulkán začal být aktivní v nedělních pozdních hodinách a proměnil se v "lávovou fontánu", uvedla CNN. Vznikl tak oblak sopečného popela, který se podle italských odborníků vydal jižním směrem.

Řada letů, která měla na Sicílii dorazit z destinací jako Malta, Francie či Rakousko, byla zrušena, zpožděna či odkloněna na jiná letiště, vyplývá z informací na serveru FlightRadar24. Letiště v Catanii už během léta potkala jedna uzávěra kvůli požáru budovy terminálu v polovině července.  

CNN připomněla, že Etna není jen nejaktivnější, ale také nejvyšší evropskou sopkou. Ční do nadmořské výšky 3 357 metrů. 

Související

Sopka Etna

Etna se připomněla Sicilanům, vychrlila lávu do vzduchu

Nejaktivnější a nejvyšší evropská sopka Etna, která je již pokrytá sněhem, se v pátek opět připomněla lidem žijícím na Sicílii. Vychrlila totiž lávu do vzduchu. Vulkán byl aktivní už v předchozím průběhu listopadu. 

Více souvisejících

Sopka Etna Sicílie Itálie sopky letadla, letectví

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy