Londýn - Nejpopulárnější motoristický pořad na světě Top Gear z tvůrčí stanice BBC zažívá krizi. Poté, co byla hvězda pořadu, svérázný novinář Jeremy Clarkson, suspendován za napadení jednoho z producentů, si postavili hlavu i jeho kolegové James May a Richard Hammond. Ti bez Clarksona odmítají v pořadu pokračovat.
Moderátor celosvětově oblíbeného motoristického pořadu Top Gear Jeremy Clarkson byl odvolán 10. března. Televize BBC se tak rozhodla po té, co proběhla blíže roztržka mezi moderátorem a producentem pořadu, kterého měl Clarkson uhodit za to, že mu nepřipravil večeři. Čtyřiapadesátý Clarkson se na ale obrazovky nevrátí, dokud nebude celý incident vyšetřen. Diváci tak přišli už o jeden nedělní díl. Nyní se zdá, že mohou přijít o celý pořad tak, jak ho doposud známe.
Podle britského deníku The Telegraph odmítli Clarksonovi kolegové May a Hammond v pořadu pokračovat bez něj. Deník o tom informoval s odvoláním na představitele BBC, podle kterého bylo Jamesi Mayovi a Richardu Hammondovi vedením nabídnuto domoderovat současnou rozjetou sérii pořadu, tedy tři díly, které sice mají natočení studiový materiál, ale doposud nebyly odvysílány, neboť jim chybí scény s diváky.
Zdroj z BBC pro The Mirror uvedl, že "Do toho nechtěli bez Jeremyho, takže vyjednávání nepadlo na úrodnou půdu. Vypadá to, že je to buď všichni, nebo nikdo," uvedl zdroj. Televize tak stojí v situaci, kdy si musí vybrat, jestli Clarksona angažuje zpět i po nepříjmeném incidentu, kvůli kterému se chce napdaný produkční soudit, nebo ztratí celý tým a přijde tak o jedny z nejznámějších moderátorů na světě.
BBC v neděli místo dalšího dílu Top Gearu nasadila cestovatelský dokument se Simonem Reevesem, tato záměna jí ale stála čtyři miliony diváků, z čehož asi nemá radost. Naopak moderátoři se na celou věc zřejmě dívají s nadhledem a s ironií komentují na sociálcích sítích, že jsou vlastně bez práce. Pokud by se ale s BBC nedohodli, určitě by bez příjmů nezůstali dlouho, o populární tváře projevilo po incidentu zájem hned několik konkurenčních stanic a pořadů.
Související
BBC jde do boje. Trumpovu žalobu o čtvrt bilionu za sestřih projevu rázně odmítá
Princ William chce znát pravdu o rozhovoru, který přispěl k rozvodu jeho rodičů
Aktuálně se děje
před 52 minutami
Pat a Mat z USA. Íránská diplomacie si střílí z amerických politiků
Aktualizováno před 1 hodinou
Žalobci navrhli vazbu pro dalšího obviněného v pardubickém případu
před 2 hodinami
Írán jako první reagoval na pákistánský návrh. Má vlastní požadavky
před 3 hodinami
Výhled počasí až do května. Teploty se budou přibližovat dvacítce
před 3 hodinami
Není to první pokus o mír. Požadavky Američanů a Íránců se dosud rozcházely
před 4 hodinami
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
před 6 hodinami
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
před 7 hodinami
Trump není mužem svého slova. Ultimátum pro Írán se opakovaně prodlužuje
před 8 hodinami
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
před 9 hodinami
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
před 9 hodinami
Pákistán chce zprostředkovat mír v Íránu. Návrh dohody je na stole
před 10 hodinami
Otevírací doba obchodů dnes podléhá zákonu. V květnu se to zopakuje
před 11 hodinami
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
před 11 hodinami
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
před 12 hodinami
Írán varoval Trumpa i Netanjahu před útoky na civilní cíle
před 14 hodinami
Počasí se dnes zkazí. Po letní neděli přijde teplotní propad
včera
Jak se americké armádě podařilo zachránit ztraceného letce? Na povrch vyplouvají první detaily
včera
Írán má čas do úterý večer. Trump stanovil přesný čas ultimáta, Teherán poslal ráznou odpověď
včera
Opravdu jde o terorismus? Výbušniny u plynovodu mohou být zinscenované, aby pomohly Orbánovi, míní experti
včera
USA mohou zítra uzavřít dohodu s Íránem, tvrdí Trump. Teherán řekl, za jakých okolností otevře Hormuzský průliv
Donald Trump v nedělním rozhovoru pro stanici Fox News prohlásil, že existuje „dobrá šance“, že k dohodě o ukončení války dojde hned zítra. Podle jeho slov obě strany v tuto chvíli intenzivně vyjednávají, aby odvrátily další eskalaci.
Zdroj: Libor Novák