Bath (Velká Británie) - Chodila sotva deset dní, když meningitida zaútočila na její křehké tělíčko. Ačkoli holčičce dávají lékaři minimální šanci na přežití, roční Harmonie se nevzdává. Doslova se vydala vpřed!
Meningitida, známá též jako zánět mozkových blan, dokáže být opravdu zákeřná. Malou Harmonie-Rose Allen napadly nebezpečné viry jen deset dní poté, co se její rodiče zaradovali z prvních krůčků své teprve devítiměsíční dcerky. V důsledku zrádné nemoci přišla o všechny končetiny a o špičku nosu.
Ačkoli je její stav velmi vážný, veselá nálada ji neopouští. Jak můžete vidět i na fotografiích této statečné, nyní už téměř dvouleté holčičky, neustále se směje a z toho, že je "jiná", si rozhodně nic nedělá.
V současné době si snaží zvyknout na nový způsob života, dokonce zkouší i chodit. Obtížnou situaci pomáhají malé Harmonie zvládnout rodiče i speciálně upravený vozík. "Nejenom, že může stát, ona se může i sama pohybovat - použitím rukou!" řekla novinářům nadšená matka.
Lékaři však rodiče stále upozorňují na fakt, že ačkoli má malá Harmonie velmi silný charakter, stále má pouze desetiprocentní šanci na přežití.
Lékaři zklamali
Rodiče na obtíže své dcerky přišli ve chvíli, kdy se holčička uprostřed noci probudila a začala kašlat. Téměř se nemohla nadechnout. Jak informuje DailyMail, ihned ji sice odvezli do nemocnice v Bathu, doktoři ale nepřišli na nic zvláštního a poslali Harmonie domů.
Druhý den dívka začala modrat, takže byla opět urychleně převezena do stejné nemocnice. Tentokrát lékaři řekli, že je to jen nějaký virus a poslali vystrašené rodiče opět domů. Za necelé čtyři hodiny měla holčička ošklivou fialovou vyrážku...
"Pokaždé, když jsme se na Harmonie podívali, měla nové fialové fleky, jakoby modřiny," popisuje zpětně matka. Když lékaři přišli na to, co dívence je, bylo už pozdě. Harmonie přišla o končetiny a část nosu. Má za sebou už více než deset operací a stále není mimo ohrožení života.
Související
Kojenecké ústavy definitivně skončily. Stát je ke konci roku zavřel
Dětské osudy, které lámou srdce. Život v Gaze připravuje děti o sny i končetiny
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Světový řád se rozpadl, tvrdí slovenský premiér Fico
před 1 hodinou
Záchrana, jaká nemá v Česku obdoby. Zraněný muž je konečně venku z jeskyně
před 1 hodinou
Praha se těší na nový most. Tramvaje čekají výluky na obou březích Vltavy
před 2 hodinami
Trump sliboval miliardové investice do Venezuely. Ropné firmy se ale zdráhají
před 4 hodinami
Počasí o příštím víkendu. Silný mráz ustoupí, ukazuje výhled
včera
Zdravá a o rok starší. Britská princezna Kate je vděčná přírodě
včera
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
včera
Velká záchranná akce v Moravském krasu. V jeskyni se zranil muž
včera
Venus Williamsová se v 45 letech vrací na kurty. Chce hrát Australian Open
včera
Česko nechá prověřit požární riziko v nočních podnicích, oznámil Metnar
včera
Je to vzhůru nohama, říká Kupka na Turkův úmysl žalovat prezidenta
včera
Trump odpovídal na dotaz, zda Američané náhodou neunesou i Putina
včera
Američané operací ve Venezuele dali Evropanům šanci ukázat odvahu
včera
Česko je připraveno přispět do dialogu ohledně Grónska, řekl Macinka
včera
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
včera
Venezuela neměla proti Američanům šanci. Teď ale hrozí peklo na zemi
včera
Zimní počasí úřaduje. Meteorologové slibují novou mrazivou epizodu i další sníh
včera
Babišovi se rýsuje problém. Foldyna z SPD připustil, že nemusí dát vládě důvěru
včera
Na Ústecku se dostaly do oběhu falešné bankovky. Muži hrozí až osm let
včera
Pátrání po pohřešované dívce z jižní Moravy bylo úspěšné. Našla se v zahraničí
Šťastný konec má pátrání po osmnáctileté dívce z Blanenska, která se pohřešovala od pondělí. Policii se ji po zapojení veřejnosti podařilo vypátrat v blíže nespecifikované sousední zemi. Teenagerka by měla být v pořádku.
Zdroj: Jan Hrabě