Francie už na uprchlíky není sama. Dočkala se nečekané pomoci

Londýn - Britský premiér David Cameron přislíbil Francii finanční pomoc ve výši 22 milionů eur na řešení stále vyhrocenější situace ohledně migrantů ve městě Calais. Informovala o tom agentura DPA.

Cameron to uvedl po setkání s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem ve městě Amiens v severní Francii. Francouzské úřady začaly tento týden odstraňovat část rozsáhlého uprchlického tábora "Džungle" v okolí přístavního města Calais.

Úřady chtěji migranty mířící do Británie přesunout do nedalekých vyhřívaných obytných kontejnerů či přijímacích center a přesvědčit je, aby se o azyl ucházeli ve Francii. Mnozí z nich ale místo nechtějí opustit, protože v něm vidí nejlehčí možnost, jak se dostat do Británie.

Cameron prohlásil, že Londýn vyčlení na pomoc Calais 17 milionů liber, tedy zhruba 22 milionů eur. Hollande ale varoval před možnou změnou současného stavu, pokud by se Británie rozhodla z EU vystoupit. "Pokud Británie odejde z EU, bude to mít důsledky ... včetně toho, jak se bude řešit situace ohledně migrantů," řekl Hollande.

Související

Více souvisejících

David Cameron uprchlíci Francie

Aktuálně se děje

před 46 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Petr Macinka

Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka

Českou delegaci na červencovém summitu NATO, jejímž složením se musí zabývat i Ústavní soud, povede premiér Andrej Babiš (ANO). Tvrdí to ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé), který tak zjevně nesouhlasí s pohledem prezidenta Petra Pavla. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Bouřka, ilustrační fotografie.

Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ

Česko zažívá nejteplejší den v historii, ale již dnes se může počasí na některých místech projevit i jinak než vedrem. Meteorologové v neděli územně upravili varování před velmi vysokými a extrémními teplotami a přidali varování před bouřkami, které hrozí v neděli i v pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

Dagmar Pecková

Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou

Operní pěvkyně Dagmar Pecková dnes v zahradní restauraci Park Podviňák v Praze 9 slavnostně zahájila svou kampaň do Senátu Parlamentu České republiky. O senátorský mandát se bude ucházet ve volebním obvodu Praha 9 jako nestranická kandidátka s podporou SPOLU pro Prahu.

včera

Dálnice, ilustrační foto

Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo

Oficiální e-shop pro nákup elektronických dálničních známek nově funguje na adrese edalnice.gov.cz, informovalo ministerstvo dopravy. Přechod pod jednotnou státní doménu gov.cz má řidičům usnadnit rozpoznání oficiálního webu a ochránit je před nákupem na stránkách, které napodobují státní e-shop a účtují si za zprostředkování zbytečné poplatky.

včera

Ilustrační fotografie

Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. 

včera

včera

Letní počasí

Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord

V Česku již v sobotu padl nový absolutní teplotní rekord. V severočeských Doksanech naměřila stanice 40,6 stupně nad nulou. Podle meteorologů se nemusí jednat o konečnou hodnotu. V neděli má navíc být podle předpovědi ještě tepleji.

včera

Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin

Pěkné známky na vysvědčení, to znamená pro dítě úspěch. Že však chabé vysvědčení nemusí značit neúspěch v dospělém životě, o tom svědčí řada osobností, které se i se špatnými známkami zapsaly do dějin. A mnohdy měly ty nejhorší známky právě z předmětů, ve kterých později vynikaly.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy