Londýn – Nigel Farage, předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP), se vyjádřil ke kampani, která probíhala na podporu odchod u Velké Británie z Evropské unie, i k současné ekonomické situaci země. Informoval o tom bruselský deník Politico.
Farage kritizoval amerického prezidenta Baracka Obamu za to, že se před britským referendem postavil na stranu setrvání země v Evropské unii.
„Vladimír Putin se během kampaně k tomuto referendu choval více jako státník než prezident Obama. Obama přijel do Británie a podle mě se zachoval hanebně, když nám řekl, že bychom se dostali na konec fronty," uvedl Farage během rozhovoru s televizní stanicí Fox News.
„Vladimír Putin během celé kampaně zachoval mlčenlivost," dodal. Reagoval tak na vyjádření prezidenta Obamy, které pronesl během své návštěvy Velké Británie v dubnu letošního roku.
Obama Brity varoval, že by rozhodnutí opustit EU posunulo Británii „na konec fronty" na obchodní dohody. Server podotýká, že ačkoliv toto Obamovo vyjádření vyvolalo ve Velké Británii silně negativní ohlasy, Bílý dům toto tvrzení po oznámení výsledků referenda opět potvrdil.
Farage během rozhovoru zuřil, že se „globální zřízení" snažilo do hlasování zasahovat. „Toto referendum v konečném důsledku nebylo rozhodnuto na základě ekonomických argumentů. Bylo rozhodnuto základním argumentem svrchovanosti: měli bychom v naší zemi tvořit vlastní zákony? Chceme naší zemi vládnout. Chceme tvořit vlastní zákony," uvedl.
Farage také odmítl tvrzení, že referendum během posledních několika dní způsobilo zmatek na světových finančních trzích. Dle jeho názoru jde o zbytečnou hysterii a nesmysl. Za situaci na trzích jsou podle něj zodpovědné nedostatečně výkonné společnosti a příliš nadsazené odhady.
Související
KOMENTÁŘ: Přinese vítězství Strany pro brexit rozpad britského politického systému?
V Británii vzniká nová strana: Do čela The Brexit Party se postavil exšéf UKIPu Farage
UKIP (britská euroskeptická strana) , Brexit , Nigel Farage
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
před 1 hodinou
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
před 2 hodinami
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
před 2 hodinami
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
před 3 hodinami
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
před 5 hodinami
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
Americké úřady oznámily nález více než milionu dodatečných dokumentů, které pravděpodobně souvisejí s vyšetřováním zesnulého sexuálního agresora Jeffreyho Epsteina. Federální prokuratura v New Yorku a FBI o tomto nečekaném objevu již informovaly ministerstvo spravedlnosti. Právní týmy nyní intenzivně pracují na revizi těchto materiálů, aby zajistily ochranu obětí prostřednictvím nezbytných úprav. Ministerstvo slíbilo, že k publikaci dojde v nejbližších týdnech, jakmile skončí proces anonymizace.
Zdroj: Libor Novák