Nigel Farage

Velká Británe: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Lockdown Anglie se může protáhnout do příštího roku, píše The Times

Anglická proticovidová uzávěra by se mohla protáhnout i do příštího roku, pouze přes Vánoce by se opatření mohla krátce rozvolnit. Podle deníku The Times před tím varovali kabinetní ministři. Premiér Boris Johnson omezení vycházení a služeb ohlásil v sobotu s tím, že začnou platit ve čtvrtek.
Nigel Farage

Brexit: Britští poslanci se loučí s europarlamentem. Někteří truchlí, Farage jásá

Se smutkem, přátelskými radami do budoucna i triumfální náladou se dnes britští europoslanci loučí se svými kolegy v Bruselu. Jejich poslední plenární zasedání začíná pouhé dva dny předtím, než Británie po 47 letech opustí Evropskou unii. Navzdory tomu, že někteří z britských politiků při dnešním hlasování brexitovou dohodu patrně nepodpoří, parlament ji s největší pravděpodobností schválí.
Brexit, ilustrační foto

Brexit se bude bouřlivě slavit v centru Londýna, iniciativa získala povolení

Stoupenci brexitu získali povolení uspořádat u příležitosti odchodu země z Evropské unie obří oslavu na náměstí před budovou parlamentu v Londýně. Oslava se bude konat v pátek 31. ledna od 21:00 do 23:15 místního času (22:00 až 0:15 SEČ), uvedla britská BBC. Británie EU opustí ve 23:00 místního času (o půlnoci SEČ), 47 let poté, co se v roce 1973 připojila k tehdy existujícímu Evropskému hospodářskému společenství.
Boris Johnson

Dusno kvůli televizní debatě: Boris Johnson byl nahrazen ledovou sochou

Britská Konzervativní strana oficiálně podala stížnost u britského regulátora médií Ofcom na veřejnoprávní televizní stanici Channel 4. Televize totiž pro čtvrteční televizní debatu o klimatických otázkách odmítla jako diskutéra bývalého ministra životního prostředí Michaela Govea místo premiéra Borise Johnsona, kterého do pořadu zvala současně s lídry ostatních politických stran. Místo premiéra umístila stanice do studia ledovou sochu, která postupně tála.
Nigel Farage před volbami 2019

Otřes v Británii: Strany pro brexit se propadají na dno

Podpora Konzervativní strany britského premiéra Borise Johnsona se podle všeho před prosincovými volbami dál zvyšuje a v novém průzkumu společnosti Kantar se dostala už na 45 procent. Dnešní čísla dávají vládní straně 18bodový náskok před opozičními labouristy, jejichž podpora se proti poslední anketě Kantar nezměnila.
Nigel Farage před volbami 2019

Bod pro Johnsona. Strana Nigela Farage nepostaví kandidáty proti konzervativcům

Lídr britské protiunijní Strany pro brexit Nigel Farage dnes oznámil, že jeho uskupení v prosincových předčasných volbách nepostaví kandidáty v obvodech, které v předchozích volbách v roce 2017 získali vládní konzervativci. Týká se to 317 křesel. Farage dodal, že si nepřeje, aby volby vyhrály strany vystupující proti odchodu země z Evropské unie. Farageův krok uvítal premiér Boris Johnson; podle agentury Reuters to výrazně zvyšuje jeho šance na zisk parlamentní většiny. Lídr opozičních labouristů Jeremy Corbyn naopak postup Strany pro brexit označil za splněné přání Donalda Trumpa.
Nigel Farage před volbami 2019

Farage u soudu vyhrál. Nemusí Evropské unii vracet peníze

Britská protiunijní Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) nemusí vracet v přepočtu přes čtyři miliony korun, které podle Evropského parlamentu utratila v rozporu s pravidly. Rozhodl o tom dnes v Lucemburku evropský soud, který tak dal za pravdu žalobě někdejší strany hlasitého zastánce brexitu bez dohody Nigela Farage. Europarlament při rozhodování o penězích nepostupoval zcela nestranně, konstatoval soud.
Nigel Farage před volbami 2019

Farage přiznal, že chce poškodit především labouristy

Strana pro brexit v nadcházejících britských parlamentních volbách poškodí především labouristy, kteří zradili své voliče. V rozhovoru poskytnutém televizi ITV to dnes řekl lídr této protiunijní strany a europoslanec Nigel Farage. Už v neděli Farage oznámil, že v předčasných volbách 12. prosince sám kandidovat nebude, jeho strana ale postaví po celé Británii na 600 kandidátů.
Brexit, ilustrační foto

Komentář: Co je pro britské podniky přijatelnější? Brexit, nebo Corbynův socialismus?

Další, v pořadí již třetí odklad brexitu a zjevně nekončící nejistota přivádí mnohé britské podniky do slepé uličky. S nadcházejícími předčasnými volbami, které se na britských ostrovech budou konat 12. prosince, si představitelé firem a společností všech velikostí kladou otázku, zda je pro ně výhodnější podporovat Konzervativní stranu premiéra Borise Johnsona, anebo opoziční labouristy v čele s Jeremym Corbynem. Johnson chce Británii vyvést z Evropské unie, zatímco Corbyn by chtěl s EU vyjednat novou a mírnější dohodu, nebo dokonce výstupový proces zcela zvrátit. Která z těchto možností je tedy pro britské firmy v současném stavu nejistoty a chaosu výhodnější?
Nigel Farage

Co bude dál s brexitem? Názor euroskeptika Farage je překvapivý

Šéf protiunijní Strany pro brexit Nigel Farage by raději viděl krátký odklad brexitu spolu s novými volbami. Současnou podobu dohody o vystoupení Británie z Evropské unie, jak ji dojednal premiér Boris Johnson, totiž považuje za špatnou. Farage, který je i poslancem Evropského parlamentu, to dnes řekl televizi Sky News.
Boris Johnson

Opozice po soudním verdiktu vyzývá Johnsona k rezignaci, chtěl umlčet parlament

Britský konzervativní premiér Boris Johnson by měl podle šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna zvážit rezignaci a vypsat volby. K demisi ministerského předsedu kvůli dnešnímu verdiktu nejvyššího soudu, který je pro vládu nepříznivý, vyzval i lídr poslaneckého klubu Skotské národní strany (SNP) Ian Blackford, uvedla televize Sky News.
Jean-Claude Juncker

Riziko brexitu bez dohody je stále reálné, vyslal Juncker na europoslance vážné zprávy

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes v Evropském parlamentu varoval, že riziko vystoupení Británie z EU bez dohody je stále reálné. Dodal, že v řešení sporného bodu v podobě takzvané irské pojistky zatím nenastal žádný pokrok. Na hrozbu brexitu bez dohody upozornili také unijní brexitový vyjednávač Michel Barnier a finská ministryně pro evropské záležitosti Tytti Tuppurainenová, jejíž země nyní EU předsedá.

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Aktualizováno před 14 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

Aktualizováno před 18 minutami

před 36 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Prigožin se vysmál ruskému tvrzení o počtu zabitých ukrajinských vojáků

Šéf ruské žoldnéřské skupiny wagnerovců Jevgenij Prigožin v úterý označil tvrzení Ruska, že způsobilo obrovské ztráty postupujícím ukrajinským jednotkám, za "sci-fi". Uvedl to server Business Insider.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy