Řím - Uprchlická krize ve Středomoří nepolevuje. Záchranáři v pátek pomohli 366 běžencům, kteří se snažili doplout do Itálie. Cestu na chatrných plavidlech nepřežilo 20 osob.
Uprchlíci byli namačkáni do tří gumových člunů a jedné dřevěné rybářské lodi. Přepraveni byli do sicilského přístavu Augusta. Přeživší pocházejí z Nigérie, Etiopie, Eritreje a Bangladéše. Je mezi nimi 82 žen a 25 dětí.
Itálie byla dlouho hlavním cílem uprchlíků, dokud hlavně loni nezačali do Evropy běženci proudit z Turecka do Řecka. Po uzavření této migrační trasy se přesuny přes Středozemní moře obnovují.
Od 1. ledna do 3. července dorazilo do Itálie po moři přes 67 tisíc uprchlíků. Od ledna na moři zahynulo na 2900 migrantů.
Související
Vláda přitvrzuje vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Problémy čekají i řidiče
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Extrémní počasí se projevilo naplno. Evropu už nyní spalují téměř čtyřicetistupňová vedra
před 1 hodinou
Vláda přitvrzuje vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Problémy čekají i řidiče
před 1 hodinou
K návratu cen ropy na předválečnou úroveň možná nikdy nedojde, varují experti
před 3 hodinami
Odstěhujte se, než vás definitivně zaplaví voda, vzkázali vědci obyvatelům jednoho z nejznámějších měst USA
před 3 hodinami
Francie čelí rozsáhlému skandálu. Na více než sto školách a školkách docházelo k týrání dětí
před 4 hodinami
Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude
před 5 hodinami
Tropické počasí ještě zesílí, nejvíce potrápí jižní Moravu. Platí výstraha
před 6 hodinami
Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes
před 7 hodinami
Tropické počasí přidělává starosti. Meteorologové opět varují před požáry
před 7 hodinami
Bude dobrá a lepší než Obamova, řekl Trump o případné dohodě s Íránem
před 9 hodinami
Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí
včera
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
včera
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
včera
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
včera
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
včera
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
včera
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
včera
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
včera
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
včera
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
Na brněnském výstavišti v jednom z největších pavilonů pokračují Sudetoněmecké dny, kterých se účastní přibližně tři tisíce lidí. Během hlavního nedělního shromáždění vystoupil zástupce předsedy Sudetoněmeckého krajanského sdružení Steffen Hörtler, který jednoznačně odmítl, že by Němci požadovali jakékoli navrácení majetků. Zdůraznil, že cílem je naopak pracovat na společné kultuře a budovat živý most pro budoucnost Evropy. Podle něj se tímto sjezdem, který se poprvé v dějinách koná v České republice, uzavírá bolestný kruh, o čemž mnoho jejich rodičů a prarodičů celý život snilo.
Zdroj: Libor Novák