Atény - Po měsících průtahů by měl být do příštího týdne vyklizen provizorní uprchlický tábor v aténském přístavu Pireus.
Informovala o tom agentura APA s odvoláním na místní dobrovolnickou organizaci. V Pireu je nyní ještě asi 800 migrantů, v dubnu jich tam bylo přes čtyři tisíce.
"Doufáme, že příští pondělí budou všichni uprchlíci z přístavu odvezeni," uvedl Sotiris Alexopulos z organizace Uprchlíci vítejte v Pireu na konferenci města Atény k problému migrace.
Asi 800 lidí, z nichž většina jsou Syřané, by měla být z Pirea převezena do nedalekého přístavu Skaramangas. Zbývající Afghánci v táboře pak budou přemístěni do obce Inofita severně od Atén. V obou táborech jsou lepší hygienické podmínky.
Alexopulos připomněl chaotickou situaci při evakuaci uprchlíků z přístavu před několika dny. "Tehdejší evakuaci prováděla policie bez našeho vědomí, tentokrát vše proběhne lépe," ujistil Alexopulos.
Související
Plány na deportaci migrantů dostávají jasné obrysy. Evropské státy pracují na zřízení prvních center
Do Evropy dorazil pozůstatek hurikánu. Počasí bude místy hodně nebezpečné
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude
před 1 hodinou
Tropické počasí ještě zesílí, nejvíce potrápí jižní Moravu. Platí výstraha
před 2 hodinami
Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes
před 2 hodinami
Tropické počasí přidělává starosti. Meteorologové opět varují před požáry
před 3 hodinami
Bude dobrá a lepší než Obamova, řekl Trump o případné dohodě s Íránem
před 5 hodinami
Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí
včera
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
včera
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
včera
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
včera
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
včera
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
včera
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
včera
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
včera
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
včera
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
včera
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
včera
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
včera
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
včera
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
23. května 2026 22:46
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
V pražském Fóru Karlín se dnes večer uskutečnil finálový galavečer 17. ročníku prestižní soutěže krásy Miss Czech Republic 2026. O hlavní korunku a možnost reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích bojovala finálová desítka dívek, do které se probojovaly Aneta Vizinová, Sandra Chalupníková, Dominique Alagia, Markéta Králová, Eliška Kramná, Barbara Plintová, Laura Anna Glozarová, Lucie Pisková, Hana Dědková a Eliška Kukačová. Slavnostním programem plným napětí provázely moderátorka Daniela Brzobohatá a úřadující miss Justýna Zedníková.
Zdroj: Libor Novák