Berlín - Spolkový kriminální úřad (BKA) varuje před nárůstem počtu zbraní mezi příslušníky krajní pravice. Loni jich policie zabavila 1947, více než dvojnásobek proti roku 2014.
Mimořádně alarmující je skutečnost, že více než čtvrtinu nalezených zbraní, celkem 562 kusů, tvoří výbušniny a hořlavé prostředky užívané k útokům na ubytovny pro uprchlíky. Proti roku 2014 je to dvojnásobný počet.
Přibývá také případů, kdy ozbrojení stoupenci krajní pravice útočí na jiné lidi. Loni BKA zaznamenal 1253 takových incidentů, zatímco v roce 2014 jich bylo 547.
Podle Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), který v Německu plní funkci civilní kontrarozvědky, v zemi sílí pravicový extremismus. Počet pravicových extremistů za uplynulý rok stoupl z 21.000 na 22.600. Polovina z nich je připravena použít násilí.
Související
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
Ruský dezertér uprchl z fronty na Ukrajině do Německa. Nic mu doma nehrozí, tvrdí úřady a posílají ho zpět
Německo , extremismus , zbraně
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Sikorski: Pro Putina je nepřijatelná existence Ukrajiny jako národa s vlastní historií
před 1 hodinou
Biatlonového sprintu žen se účastnila i Davidová, ale stále se trápí. Vyhrála Norka před Francouzkami
před 1 hodinou
Útoky dokazují, že Putin nemá zájem o mír, tvrdí Frederiksenová. Sánchez je proti jadernému přezbrojování
před 2 hodinami
Trumpova administrativa chce údaje lidí, kteří na sociálních sítích kritizují ICE
před 3 hodinami
Vynález, bez kterého bychom neměli mobily. Telefon dnes slaví 150 let
před 3 hodinami
Biatlon nabídl mužský sprint, Fernstädtová první jízdy. Curleři čekají na první výhru
před 3 hodinami
Počasí: Nové varování meteorologů. Do Česka se vrací pravá zima, hrozí sněhové jazyky
před 4 hodinami
Británie: Navalnyj byl otráven smrtícím neurotoxinem jihoamerických pralesniček
před 5 hodinami
Po uzavření mírové dohody na Ukrajině nebezpečí pro Evropu vzroste, varoval na MSC Starmer
před 6 hodinami
Zelenskyj na MSC: Obětování Československa Evropu nezachránilo. Je iluzorní věřit, že rozdělení Ukrajiny přinese mír
před 7 hodinami
Finové si zlepšili chuť, Slováci zdolali domácí Italy. Kanada postupuje přímo do čtvrtfinále
před 7 hodinami
České hokejistky vysněnou olympijskou medaili nezískají. Ve čtvrtfinále nestačily na Švédky
před 7 hodinami
„Nevíme, jestli to Rusko myslí vážně.“ Rubio sklidil za projev na MSC potlesk ve stoje
před 8 hodinami
Macron na MSC: Nastal čas, aby Evropa uvažovala o vlastních jaderných zbraních
před 9 hodinami
Ukrajina mrzne. Proč jsou ruské údery na energetickou síť tak efektivní? V Česku by měly stejný účinek
před 11 hodinami
Cvičení jednotek NATO se zúčastnili i Ukrajinci. Výsledky byly otřesné, dva prapory rozmetali za jediný den
před 12 hodinami
Zimní počasí se znovu chopí otěží. Má sněžit i mrznout
včera
V metru proběhne další víkendová výluka. Lidé budou muset do tramvají
včera
Policie se snaží ztotožnit neznámou ženu. Tělo se našlo v lese u Říčan
včera
Čeští hokejisté ostudu nedopustili. S Francií otočili skóre z 2:3 na 6:3
Po úvodní prohře 0:5 s Kanadou, s níž se výhra vzhledem ke kvalitě kanadského kádru ani nečekala, čeští fanoušci věřili, že se během olympijského hokejového turnaje v Miláně dočkají hned další den první české výhry. Aby také ne, když – při vší úctě k soupeři – v pátek proti Čechům nastoupili Francouzi. Začátek probíhal podle českých představ, když nad outsiderem svěřenci kouče Radima Rulíka vedli 2:0, jenže úvod druhé třetiny byl z kategorie hororových. Během čtyř minut dokázali Francouzi skóre otočit na 3:2 ve svůj prospěch. Vypadalo to tak hned v úvodu turnaje po prohře s Kanadou na nečekaný marasmus pro české fanoušky, kteří v tu chvíli měli hlavy v dlaních, možná ale české hráče nabudil svým zlatým závodem rychlobruslař Metoděj Jílek a ještě ve druhé třetině začali cestu za svým obratem, který se nakonec uzavřel na skóre 6:3.
Zdroj: David Holub