Proti summitu G7 demonstrovali odpůrci globalizace: Vaše válka, vaši mrtví

Taormina - I letošní summit G7 provázely protesty. Na 2000 demonstrantů se sešlo v městečku Giardini-Naxos, které sousedí se sicilskou Taorminou. Přímo na místo konání summitu se kvůli přísným bezpečnostním opatřením nedostali.

"Proti šéfům světa, kteří přinášejí nezaměstnanost, chudobu a bídu", "Proti sedmi hlavním hříchům" či "Vaše válka, vaši mrtví" stálo na transparentech, které protestující třímali v rukou.

"Jsme tady, abychom řekli mocným tohoto světa, že problémem naší společnosti nejsou migranti, ale fakt, že těmto lidem nedovolují, aby se začlenili," řekl agentuře AFP Ivan Santangelo, předseda studentské organizace, který dorazil z Neapole.

Protest se podle AFP obešel bez větších výtržnosti, jen na závěr vyvolala skupina dvou až tří desítek maskovaných demonstrantů konflikt s policií, která proti nim použila slzný plyn.

Podle organizátorů protestu se původně měly dostavit tři až čtyři tisíce lidí, mnoho z nich ale policie údajně zastavila v severosicilské Messině a odmítla je pustit dál na místo konání demonstrace. Některým prý policisté zabránili už na italské pevnině nalodit se na trajekt plující na Sicílii. "Některé mladé lidi poslali domů jen proto, že na sobě měli černou mikinu s kapucí," uvedla studentka Luca, která dorazila z Říma.

Související

Více souvisejících

G7 Itálie Demonstrace v Itálii

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)

Západ se bojí, říká Zelenskyj s ohledem na válku na Ukrajině

Západ se bojí nejen porážky Ruska, ale i porážky Ukrajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to v rozhovoru pro AFP označil za absurdní. Západním spojencům vyčetl například to, že Kyjevu zakázaly používat dodané zbraně k útokům na ruské území. Moskva chce podle Zelenského zaútočit na Charkov, přičemž nemá dost sil k novému útoku na Kyjev. 

před 1 hodinou

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Češi nepovolili Rakušanům další překvapení. Porazili je 4:0 a čtvrtfinále mají jisté

Poté, co nejprve Rakušané potrápili Švýcary (4:5) i Kanaďany (6:7 po prodloužení) a posléze dokázali porazit Finsko 3:2, se naši jižní sousedé v pátek večer v pražské O2 Areně představili proti svěřencům kouče Radima Rulíka. Ten své mužstvo na nevyzpytatelného soupeře připravil, a i když především druhá třetině herně nebyla podle českých představ, výsledkově k žádnému překvapení tentokráte naštěstí nedošlo. Utkání dospělo k české výhře 4:0.

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová vyrazila do Pobaltí. Lotyšsko dá čtvrt miliardy na munici pro Ukrajinu

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) navštívila v rámci baltské cesty Lotyšsko. V Rize jednala s předsedkyní parlamentu Daigou Mieriņou o dalších způsobech podpory Ukrajiny a s premiérkou Evikou Siliņou o bezpečnostní i ekonomické spolupráci. Na místní vojenské základně navštívila také české vojáky pomáhající chránit východní křídlo NATO.

včera

včera

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

ODS rozhodne o osudu Pavla Novotného až po eurovolbách

Výkonná rada ODS bude v úterý 11. června rozhodovat o osudu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, jemuž kvůli některým vyjádřením hrozí vyloučení z vládní strany. Informovala o tom agentura ČTK. Rozhodnutí tak padne až po volbách do Evropského parlamentu. 

včera

Princ William se svou rodinou

Princ William obstál v těžké zkoušce. Spekulace jeho ženě na zdraví nepřidaly

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Pellegrini: Fico si útok pamatuje a po atentátu byl při vědomí. Ve hře je převoz do Bratislavy

Lékařské konzilium by mělo v pondělí rozhodnout o další léčbě postřeleného slovenského premiéra Roberta Fica, který po středečním atentátu podstoupil ve fakultní nemocnici v Banské Bystrici pětihodinovou operaci. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy