Londýn - Civilista, kterého policie při sobotním zákroku proti teroristům v Londýně postřelila, je Američan. Představitelka londýnské policie Cressida Dicková dnes veřejnost vyzvala, aby pomohla policii v boji proti terorismu.
Fabio Lamas, který pracuje v jedné hospodě ve čtvrti Borough Market, televizi NBC News řekl, že útočníky viděl. "Začal jsem lidi z naší (restaurační) zahrádky svolávat dovnitř, aby šli na bar, na toalety, aby se schovali pod stoly a ve sklepě, kde máme zásoby," vypověděl.
"Pak jsem slyšel střelbu a viděl jsem Američana, jak byl postřelen do hlavy," řekl. Dodal, že muž stál u okna a po zásahu byl při vědomí. "Krvácel z oka," uvedl. Úřady identitu postřeleného neupřesnily. Pouze oznámily, že jeho zranění není kritické.
Ulice metropole střeží kromě ozbrojených příslušníků bezpečnostních sil i mnoho dalších policistů, kteří podle tradice Scotland Yardu nenosí střelnou zbraň. Podle Dickové je nejlepším řešením mít speciální "vysoce mobilní těžce ozbrojené policisty v Londýně 24 hodin denně".
Londýnský starosta Sadiq Khan sobotní atentát v Londýně důrazně odsoudil. Vyjádřil přitom velké rozhořčení nad tím, že útočníci zneužili jeho náboženství - islám - ve snaze svůj zločin "ospravedlnit".
Na dotaz novinářů týkající se financování policie, které je dnes hlavním tématem volební kampaně, uvedl, že čím více prostředků má policie k dispozici, tím snáze se jí pracuje. Metropolitní policie po škrtech přišla o 600 milionů liber (přes 18 miliard Kč) a další škrty jsou v plánu.
Související
Teroristický útok v Londýně: Bylo legální, že policie zastřelila teroristy?
Muslimka prošla bez povšimnutí kolem zraněných lidí při teroristickém útoku. Jak to bylo doopravdy?
Teroristické útoky v Londýně (3.6.2017) , Velká Británie , Sadiq Khan , Policie Velká Británie , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
před 2 hodinami
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
včera
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
včera
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
včera
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
včera
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
včera
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
včera
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
včera
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
včera
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
včera
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
Americký ministr zahraničí Marco Rubio prohlásil, že Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu v oblasti národní bezpečnosti a pravděpodobnost dosažení mírové dohody není vysoká. Jeho vyjádření přišlo pouhý den poté, co USA obvinily bývalého kubánského prezidenta Raúla Castra z vraždy v souvislosti se sestřelením dvou letadel v roce 1996, při kterém zahynuli američtí občané. Rubio zdůraznil, že Washington preferuje diplomatické řešení, ale zároveň varoval, že prezident Donald Trump má právo a povinnost chránit svou zemi před jakoukoli hrozbou.
Zdroj: Libor Novák