Sofie - Bulharský ministr obrany má recept, jak zatočit s migrační krizí. Na vnější hranici Evropské unie by v případě nutnosti nasadil ozbrojené síly NATO i EU. Zároveň plánuje vojenské posílení na bulharsko-turecké hranici.
Evropská unie musí své vnější hranice bránit ozbrojenou silou. Musí zabránit tomu, aby uprchlíci a žadatelé o azyl vstupovali do Evropy. Myslí si to alespoň bulharský ministr obrany Krasimir Karakachanov, který to uvedl ve čtvrtečním rozhovoru pro německý deník Die Welt.
"Nemůžeme dovolit ilegálním imigrantům jako celku přijít do Evropy," říká Karakachanov, který je členem ultra pravicového uskupení Spojení patrioti. Uskupení je ve vládní koalici se středopravou stranou premiére Boyka Borisova. "Měli bychom nasadit síly NATO a EU v Itálii a v Řecku a bránit naši vnější hranici Evropské unie silou, pokud to bude potřeba," uvedl.
Sám by byl pro ztrojnásobení počtu jednotek, které střeží bulharsko-tureckou hranici. Momentálně je na ní nasazeno 140 jednotek, Karakachanov by si přál, aby jim tam bylo kolem 600. Chtěl by tak zabránit budoucí migraci přes hranici.
"Nevyřešili jsme migrační krizi," dodal ministr. "Obrovská, dobře organizovaná převaděčská síť se stále snaží dostat další lidi do naší země," prohlásil.
Související
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
Bulharsko , migrace , hranice , EU (Evropská unie)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Tichý zabiják: Vědci popsali, jak ultrazpracované potraviny ničí tělo a radí, jak se jim vyhnout
před 2 hodinami
Na USA už se spoléhat nedá. Jak se Evropa připravuje na ruskou invazi?
před 3 hodinami
Írán pohřbívá zesnulého Alího Chameneího. Modžtaba na obřadech chybí
před 4 hodinami
Po střelbě v New Yorku osm zraněných. Mezi nimi čtyři malé děti
před 6 hodinami
Trump kvůli válce na Ukrajině telefonoval s Putinem i Zelenským
před 7 hodinami
Extrémní počasí rozjelo v Evropě válku o klimatizace
před 8 hodinami
Příští rok téměř 25 tisíc, o rok později až 27 tisíc. Jak v Česku poroste minimální mzda?
před 10 hodinami
Nastává zlatý věk Ameriky, prohlásil Trump při 250. výročí od vyhlášení nezávislosti
před 11 hodinami
Počasí: Příští týden bude ve znamení deště, o víkendu dorazí tropy
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
včera
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
Ruský útok na Kyjev se stal třetím nejkrvavějším náletem na ukrajinské hlavní město od začátku války. Čtvrteční údery si vyžádaly nejméně 30 lidských životů. Výjimečně vysoká bilance obětí byla způsobena zejména tím, že si Moskva za cíle vybrala rezidenční čtvrti a nasadila kombinaci balistických střel, vyčkávací munice a dronů s proudovým pohonem.
Zdroj: Libor Novák