Londýn - Britská policie dnes zadržela čtyři muže ve věku od 22 do 32 let. Jsou podezřelí z podílu na páchání, přípravě a podněcování teroristických činů a z členství v krajně pravicové organizaci Národní akce.
Podezřelé muže včetně vojáků v aktivní službě zatkly speciální policejní jednotky určené pro boj s terorismem v anglických městech Birmingham, Ipswich, Northampton a také ve velšském regionu Powys.
"Zatýkání bylo předem plánováno a řízeno zpravodajskými službami; bezpečnost veřejnosti nebyla ohrožena," uvedla v prohlášení policie v centrálním anglickém hrabství West Midlands.
"Tato zatčení jsou důsledkem operace řízené policejními silami ministerstva vnitra a podporované armádou," řekla mluvčí ministerstva obrany. "Nyní je to předmětem vyšetřování civilní policie a další komentáře by nebyly vhodné," dodala mluvčí.
Neonacistická skupina Národní akce (National Action) se loni stala první krajně pravicovou organizací postavenou mimo zákon v Británii. Organizace předtím schvalovala zavraždění poslankyně Jo Coxové.
Policie zaznamenala dvojnásobný nárůst počtu hlášení o osobách podezřelých z krajně pravicového extremismu od loňského června, kdy Coxovou zabil muž posedlý nacistickou ideologií.
Související
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
Velká Británie , neonacisté , Armáda U.K. , Terorismus
Aktuálně se děje
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
včera
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
včera
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
včera
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
včera
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
včera
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
včera
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
včera
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
včera
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
včera
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
včera
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
včera
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
včera
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
4. března 2026 21:58
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
4. března 2026 21:05
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
4. března 2026 20:09
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Zdroj: Jan Hrabě