neonacisté

Kulomet, ilustrační fotografie automatické těžké zbraně

Bayerischer Rundfunk: Česko je díky střelnicím rájem pro německé neonacisty

České pohraničí je díky svým střelnicím zaslíbenou zemí pro německé krajně pravicové radikály. Uvádí to bavorská televize Bayerischer Rundfunk (BR), která na dnešní večer na toto téma zařadila do vysílání dokument Im Visier - Neonazis planen den Umsturz (V hledáčku - Neonacisté plánují puč). V něm tvrdí, že bavorští neonacisté se nevzdávají plánů na převrat a vyhrožují místním politikům, policistům, muslimům i Židům.
Marek Benda (ODS)

Tresty za šíření nacistických symbolů či trvalá zbraňová amnestie. Změna zákoníku je před schválením

Šíření materiálu k propagaci národního socialismu a dalších podobných hnutí bude možná trestné. Navíc by mohla být zavedena stálá zbraňová amnestie nebo terapeutické programy pro rizikové řidiče. Vyplývá to z poslaneckých úprav vládní novely trestního řádu a zákoníku, kterou ve Sněmovně čeká po dnešním druhém čtení závěrečné schvalování.
Ronald Němec Rozhovor

Vítkovští žháři si před 10 lety vyslechli rozsudky. Tresty splnily účel, neonacisté se zklidnili, říká pro EZ advokát Němec

ROZHOVOR – Způsobili nepředstavitelnou bolest, utrpení a zničili budoucnost malé Natálie. Přesně před deseti lety si vítkovští žháři vyslechli u Krajského soudu v Ostravě rozsudky v rozmezí 20 až 22 let odnětí svobody. Tehdejší prezident Václav Klaus označil uložené tresty čtyřem českým neonacistům za nepřiměřeně vysoké. „Domnívám se, že politici by neměli komentovat konkrétní trestní kauzy z pohledu výše uděleného odnětí svobody. Vyřčené tresty považuji za přiměřené, a to vzhledem k tomu, že se jednalo o útok, který měl opravdu závažné následky,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz advokát Ronald Němec.
AfD (Alternativa pro Německo)

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí vysvětlení

Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho, že spolková vláda po znovusjednocení země v roce 1990 nebrala příliš vážně problémy a obavy obyvatel někdejší Německé demokratické republiky. Myslí si to novinář a jeden z předních odborníků na krajně pravicovou scénu v Německu Andreas Speit.
Andreas Kalbitz

Šéf braniborské AfD byl vyloučen ze strany, zamlčel vazby na neonacisty

Kontroverzní šéf braniborské odnože pravicově populistické Alternativy pro Německo (AfD) Andreas Kalbitz musí stranu opustit. Rozhodl o tom dnes hlavní rozhodčí orgán strany. Zvrátil tím verdikt německého soudu, který předchozí vyloučení politika viněného z vazeb na extremisty označil za neplatné.
Google, autor: Kai Wenzel

Amazon, Google a Wish odstranily nabídku rasistického zboží

Společnosti Amazon, Google a Wish odstranily neonacistické a rasistické předměty nabízené k prodeji na jejich platformách. Informoval o tom dnes britský zpravodajský web BBC, podle něhož firmy ke kroku přistoupily poté, co se kontroverzní nabídkou začali zabývat tvůrci programu BBC Click.
Ilustrační foto

Extremismus jede na plné obrátky. Neonacisté manipulují mládež

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že popularita neonacismu a jiných forem extremismů je slabá, a že se jedná pouze o okrajový fenomén, pravda může být jiná. Skryté nahrávky totiž potvrdily, že tyto skupiny cílí především na snadno manipulovatelnou mládež, jíž rekrutují do svých řad.
Horst Seehofer

Německo zakázalo neonacistické hnutí "Severní orel", probíhají razie

Německý ministr vnitra Horst Seehofer zapsal na seznam zakázaných hnutí krajně pravicové uskupení Nordadler (Severní orel). Na twitteru to dnes oznámil mluvčí ministerstva Steve Alter. Skupina, která působí především na internetu, vychází podle ministerstva vnitra z nacistické ideologie a za svůj vzor považuje vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera. Po oznámení zákazu hnutí podnikla policie proti příslušníkům uskupení razie.
Ilustrační foto

Policie zasahuje u vydavatelů projevů Hitlera

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) podle DeníkuN od rána zasahují v Brně a na dalších místech proti lidem za nakladatelstvím Guidemedia. Nakladatelství v minulosti vydalo třeba antisemitskou knihu Jedovatá houba nacistického spisovatele Ernsta Hiemera nebo projevy Adolfa Hitlera. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej na dotaz ČTK bez detailů potvrdil, že útvar provádí úkony trestního řízení.
Nejvyšší soud České republiky

Trest za hajlování na demonstraci SPD platí, Nejvyšší soud odmítl dovolání

Nejvyšší soud odmítl dovolání Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání, výsledek je zaznamenaný v databázi InfoSoud. Odůvodnění zatím není k dispozici.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 19 minutami

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

před 29 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Co bude s Karabachem? Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory

Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory ohledně integrace odtrženého regionu Náhorní Karabach. Uskutečnily se v ázerbájdžánském městě Jevlach a skončily po dvou hodinách, uvedl server euronews

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy