Paříž - Při sérii atentátů ve francouzské metropoli zahynulo 13. listopadu 2015 celkem 130 obětí. V síni Bataclan se v době útoku konal koncert americké skupiny The Eagles of Death Metal, na který přišlo kolem 1500 lidí. Ve Francii byl o této tragické události natočen film, odvysílán ale zatím nebude. Snímek vyvolal v zemi vlnu nevole.
Kontroverzní francouzský film o milostném vzplanutí na pozadí předloňského teroristického útoku na koncertní síň Bataclan v Paříži se zatím vysílat nebude. Stanice France 2, která jej produkovala, dnes oznámila, že prozatím zastavila jeho výrobu.
France 2 v dnešním prohlášení uvedla, že film dosud nebyl dokončen, vedení stanice zatím nevidělo jeho finální podobu, a nebyl tak stanoven ani žádný termín odvysílání. V produkci se nebude pokračovat, dokud se vedení televize nesetká s pozůstalými po obětech útoku v Bataclanu a věc s nimi "důkladně neprobere". Samotné natáčení snímku nicméně podle dřívějších informací skončilo již před Vánocemi.
Proti filmu se vzedmula vlna protestů. Internetovou petici proti televiznímu snímku podepsalo přes 39.000 lidí. Podle autorky petice, která byla partnerkou jedné z obětí atentátu v Bataclanu, je snímek nevkusný a pozůstalé i oběti zraňuje. Na natočení podobného filmu je podle ní ještě příliš brzy.
Skupina Life for Paris, která sdružuje kolem 700 pozůstalých a obětí útoků, už dříve uvedla, že je sice ohledně vhodnosti snímku skeptická, ale zároveň nechce bránit jeho odvysílání. "Ačkoli jsme nikdy nevolali po cenzuře, jsem vděční, že převládla zdrženlivost," řekl dnes agentuře AFP předseda skupiny Arthur Dénouveaux.
Film s názvem Ce soir-là (Ten večer) se odehrává 13. listopadu 2015, kdy radikální islamisté zaútočili na několika místech Paříže včetně koncertní síně Bataclan, ve které zavraždili 90 lidí. Hlavními hrdiny jsou žena jménem Irène, která bydlí vedle Bataclanu, a náhodný kolemjdoucí, afghánský uprchlík Karan. Během krveprolití v klubu poskytují pomoc zraněným a zamilují se do sebe. Otázkou ale je, zda láska zrozená za tak dramatických okolností vydrží, citoval ze scénáře list Le Parisien.
21. prosince 2025 16:44
Kreml popřel trojstranná jednání s USA a Ukrajinou. Macron přivítal ochotu Putina s ním mluvit
Související
Deset let od masakru v Bataclanu: Jak teroristické útoky změnily Francii?
Deset let po útocích v Paříži: Teroristická hrozba ve Francii se mění a radikalizovaní jedinci jsou stále mladší
Teroristické útoky v Paříži (13. 11. 2015) , Francie , filmy
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Zákaz tělesného trestání dětí, změny v rozvodech, konec střídavé péče. Co přináší novela občanského zákoníku?
před 1 hodinou
Fond je neodvolatelný, reaguje Babiš na problémy se střetem zájmů. Nic tím nevysvětlil
před 2 hodinami
Vánoční příměří je dnes už nereálný koncept. Lidé sice potřebují klid, válčení se ale radikálně změnilo
před 2 hodinami
Top 5 jídel na silvestrovskou party: rychle a chutně
před 3 hodinami
Trump jmenoval nového vyslance pro Grónsko. Má obyvatele přesvědčit, aby se připojili k USA
před 4 hodinami
Trump také sdílí naši lásku k mladým dívkám, píše se v dopise, který zřejmě poslal Epstein
před 5 hodinami
Ukrajinští muži riskují smrt v horách, aby se vyhnuli frontové linii. Nikdo podle nich už nechce mír
před 6 hodinami
USA zveřejnily nové dokumenty z vyšetřování Epsteina. O Trumpovi se v nich píše víc než dřív
před 8 hodinami
Putin odvolal den před Vánoci ruského velvyslance v Česku. Nahradí ho Ponomarjovová
před 8 hodinami
Počasí na Vánoce bude mrazivé, místy napadne 20 cm sněhu. Meteorologové vydali výstrahu
před 9 hodinami
Vzdám se Agrofertu navždy, tvrdil Babiš. Ukázalo se, že to není pravda
před 10 hodinami
Jsme ochotni právně zakotvit, že nezaútočíme na EU a NATO, tvrdí Rusko. Pak si ale nadiktovalo podmínky
před 12 hodinami
Trumpův účet, Trumpův institut, teď třída Trump. Prezident USA po sobě nechal pojmenovat i Kennedyho centrum
před 13 hodinami
Trump oznámil plány na vybudování "zlaté flotily". Třída Trump mají být největší lodě na světě
před 14 hodinami
Počasí zase začne připomínat zimu, ukazuje dlouhodobý výhled
včera
Vánoce omezí vlakovou dopravu. Cestující si musí dát pozor na omezení
včera
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
včera
Bude se propouštět, rozhodla vláda. Babiš ale odmítá, že jde o čistky
Aktualizováno včera
Turek u Pavla nepochodil. Prezident je připraven ho nejmenovat
včera
Zemřel hitmaker Chris Rea, podlehl krátké nemoci
Světovou hudební scénou otřásla smutná zpráva. Ve věku 74 let zemřel britský hitmaker Chris Rea, který opakovaně zavítal i do České republiky. Hudebník podle rodiny podlehl krátkému onemocnění.
Zdroj: Lucie Podzimková