Řecko udělilo azyl tureckému vojákovi, který uprchnul po pokusu o puč

Atény - Řecko udělilo azyl jednomu z osmi tureckých vojáků, kteří loni v červenci uprchli z Turecka po pokusu části tamní armády o převrat.

Informovala o tom dnes řecká televize Skai, podle níž byl už tento muž propuštěn z vazby. Udělení azylu soud zdůvodnil tím, že by muži v Turecku nebyl zaručen spravedlivý proces. O žádostech zbylých sedmi tureckých vojáků zatím nebylo rozhodnuto, uvedla agentura DPA.

Skupina osmi tureckých vojáků, v níž jsou tři majoři, tři kapitáni a dva četaři, podle Ankary patří k pučistům, kteří se loni pokusili svrhnout prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Ankara je viní z pokusu o zrušení ústavy, rozpuštění parlamentu a zavraždění Erdogana. Vojáci obvinění odmítají.

Skupina je v Řecku od loňského července a Ankara od té doby žádá o jejich vydání. Řecký nejvyšší soud letos v oddělených kauzách jejich vydání zamítl, vždy se zdůvodněním, že by vojákům nebyl v Turecku zajištěn spravedlivý soud.

Související

Více souvisejících

Řecko Turecko Turecká armáda vojenský převrat v Turecku (15. července 2016)

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy