Jste pokrytecké zrádkyně, hanba vám, reaguje na kampaň MeToo jedna z nejslavnějších hereček všech dob

Paříž - Stížnosti hereček na sexuální zneužívání jsou "z veliké většiny pokrytecké, směšné a bez jakékoli serióznosti". Alespoň to si myslí slavná francouzská herečka let minulých Brigitte Bardotová. Třiaosmdesátiletá žena odsuzuje především to, jak některé herečky kvůli "zisku role flirtují s producenty". Napsala o tom agentura AFP.

V rozhovoru pro internetovou verzi francouzského týdeníku Paris Match někdejší filmová ikona rovněž prohlásila, že se sama "nikdy nestala obětí nějakého sexuálního obtěžování".

"Považovala jsem za šarmantní, když mi někdo vyslovil poklonu, že jsem krásná nebo že mám hezký malý zadeček. Tenhle typ komplimentů se mi líbí," řekla legenda filmů z 50. let minulého století.

Na otázky ohledně sexuálního obtěžování Bardotová odpověděla: "Pokud jde o herečky, a nikoli o ženy obecně, jsou taková obvinění ve většině případů pokrytecká, směšná a irelevantní. Ve společenských diskuzích odebere prostor mnohem důležitějším tématům, na které se nedostane a která by mohla být diskutována."

"Je mnoho hereček, které se flirtováním s producenty snaží získat nějakou dobrou filmovou roli, ale po čase, aby se o nich stále mluvilo, začnou hovořit o sexuálním zneužívání. Takové chování jim může ale nakonec jen uškodit," myslí si herečka.

Bardotová se připojila k další stovce slavných Francouzek, mezi nimiž nechybí ani další herecká hvězda let minulých Catherine Deneuveová, které se v otevřeném dopise pustily do kritiky kampaně #metoo, která začala po Weinsteinově aféře. Ženy v tomto vzkazu obhajují "mužskou svobodu námluv a lichotek".

"Znásilnění je zločin. Ale únavné či neohrabané námluvy nejsou zločinem, což platí i pro lichocení ženám," napsala stovka žen v otevřeném dopise, který vyšel v plátku Le Monde. Podle nich je právo "na lichotky a námluvy nezbytnou součástí sexuální svobody".

Autorky dopisu rovněž nazvaly ženy, které obvinily v takových případech muže ze sexuálního obtěžování za "zrádkyně".

Související

Více souvisejících

Brigitte Bardotová herci MeToo Sexuální obtěžování Catherine Deneuve (herečka)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy