"Odporná jatka, barbarství". Herečka Bardotová napsala řízný dopis Putinovi

Paříž - Herečka Brigitte Bardotová, známá ochránkyně zvířat, zaslala dopis ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Upozornila v něm na neblahý osud potulných zvířat v Rusku, kde podle ní čelí "odporným jatkám".

Korespondence mezi oběma osobnostmi není první, slavná Francouzka několikrát vysoce ocenila Putina za jeho angažovanost při ochraně tuleňů. V roce 2000 Putin herečce napsal, že světoví vůdci by jejím "poplašným signálům" měli naslouchat. Před pěti lety dokonce Bardotová pohrozila, že požádá o ruské občanství, pokud se francouzské úřady rozhodnou utratit dvě nemocné slonice v Lyonu.

Potulná zvířata, zejména bezprizorní psi, jsou v ruských městech nemalý problém. Při zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014 se ruští činitelé dokonce obávali, že psi by mohli obtěžovat návštěvníky. Najaté firmy v ruských městech psy chytají a utrácejí, odvolávají se přitom na ohrožení dětí. Bardotová v novém dopisu doporučuje sterilizace a podle agentury AP napsala Putinovi, že "schvalováním masového vraždění podporuje barbarství".

Také ho upozornila, že při letošním světovém fotbalovém šampionátu budou oči celého světa upřeny na Rusko.

Související

Více souvisejících

Brigitte Bardotová Vladimír Putin Rusko Psi

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy