Junckere, Merkelová, Macrone - proberte se. Vaše představy o Evropě už nefungují, udeřil Zahradil

Praha - Úspěch protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a euroskeptické a protiimigrační Ligy severu (LN) v italských volbách je jasným poselstvím pro Evropskou unii. Upozorňuje na to europoslanec ODS Jan Zahradil

Podle europoslance ODS přišel i Itálie drsný budíček pro Brusel, Berlín a Paříž. „Faktickými vítězi voleb se stali Luigi Di Maio (Hnutí 5 hvězd) a Matteo Salvini (Liga severu). Součet hlasů pro všechny eurokritické strany přesáhl 50 %, při vysoké volební účasti,“ upozorňuje Zahradil

„Tento výsledek již nelze bagatelizovat ani svádět na vnitřní nebo vnější odpůrce EU. Odpovědí nemůže být omšelé heslo 'ještě více Evropy', jako tomu bylo doposud vždy. Je třeba zásadně změnit evropské paradigma směrem k decentralizované, pružné, vícerychlostní EU. Nebo bude napětí jen narůstat,“ upozorňuje europoslanec.

Pro lídry EU pak přidal jednu radu. „Pane Junckere, paní Merkelová, pane Macrone - proberte se. Vaše představy o Evropě už nefungují,“ uvedl.

Vítězové italských voleb: Luigi di Maio, Matteo Salvini. Eurokritické strany celkem přes 50%. V Berlaymontu, Kanzleramtu a Palais de l'Elysée by se měli konečně probrat a přestat dál tlačit ten svůj "eurostát". @ODScz velmi doporučuje.

— Jan Zahradil (@ZahradilJan) 5. března 2018

„Vítězové italských voleb: Luigi di Maio, Matteo Salvini. Eurokritické strany celkem přes 50%. V Berlaymontu, Kanzleramtu a Palais de l'Elysée by se měli konečně probrat a přestat dál tlačit ten svůj "eurostát". @ODScz velmi doporučuje,“ shrnul své prohlášení na twitteru Zahradil.

„Byť to nebylo vždy jednoduché, Itálie mne naučila být Evropankou a žít a pracovat ve svobodné Evropě. Přinesl tento víkend konec Itálie, jak jsem ji znala...?“ zajímá europoslankyni hnutí ANO Martina Dlabajová.

Související

30. kongres ODS

OBRAZEM: Na 30. kongresu si ODS zvolila nové vedení, straníci posty obhájili

ODS si na svém 30. kongresu zvolila nové vedení. V atmosféře se na místě stále odrážela euforie z úspěchu v říjnových sněmovních volbách, kdy ODS stála v čele vítězné koalice Spolu. Odpovídala tomu i důvěra, kterou v hlasování od delegátů obdrželi předseda Petr Fiala a 1. místopředseda Zbyněk Stanjura.
Jan Zahradil

Zahradil čelí vyšetřování, jde o čínský sponzoring

Český europoslanec Jan Zahradil čelí v Evropském parlamentu problémům v souvislosti s poslaneckou skupinou přátelství Evropské unie a Číny, v jejímž čele donedávna stál. EP začal podle nizozemského webu Follow the Money vyšetřovat, zda Zahradil neporušil parlamentní pravidla tím, že údajně neinformoval o sponzorském daru čínského zastoupení při EU.

Více souvisejících

Jan Zahradil volby v Itálii Itálie EU

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 34 minutami

Joe Biden

Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětovou ekonomiku.

před 1 hodinou

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

Waters z Pink Floyd poprvé zareagoval na kritiku. Měnit se nehodlá

Roger Waters, jehož kvůli koncertnímu oděvu zjevně inspirovanému nacistickou uniformou vyšetřuje německá policie, poprvé reagoval na kritiku v souvislosti s vystoupením v Berlíně. Legendární muzikant vzkázal světu, že se nehodlá měnit.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy