U Sardinie se potopil člun s uprchlíky. Nejméně dva mrtví, osm nezvěstných

Na pobřeží italského ostrova Sardinie byla nalezena mrtvá těla dvou migrantů a osm dalších se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na italskou záchrannou službu.

Člunu, na kterém se plavila skupina 13 Alžířanů, došlo několik kilometrů od jihovýchodního pobřeží Sardinie palivo.

Migranti sice kontaktovali záchranáře, ale deset z nich na pomoc nepočkalo a chtěli k břehu doplavat, napsal deník La Repubblica. Po osmi pohřešovaných záchranáři stále pátrají, ale mají za to, že se také utopili.

Italských břehů letos podle italské vlády dosáhlo 1167 alžírských migrantů.

Související

Více souvisejících

uprchlíci Sardinie Itálie

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy