V Miláně zatkli "osamělého vlka" Islámského státu, podněcoval k terorismu

Italská policie zatkla v noci na dnešek v Miláně Egypťana, jehož podezírá z podněcování k terorismu. Dvaadvacetiletý muž se podle policie v Itálii snažil získat pro terorismus další radikály. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na místní policii.

Vyšetřování vede v tomto případu policie proti dvěma Egypťanům, jimž soud vydal příkaz k vyhoštění. Jeden z mužů je na útěku.

Blitz della polizia a #Milano, preso lupo solitario dell'#Isis https://t.co/xvoQAxKzkP #ANSA

— Agenzia ANSA (@Agenzia_Ansa) 21. listopadu 2018

Zatčený Egypťan po svém zadržení podle agentury ANSA policii tvrdil, že je takzvaný "osamělý vlk".

Tento výraz se používá pro radikály, kteří spáchají atentát na vlastní pěst, například tím, že najedou autem do lidí. Muž ale také policistům řekl, že "dostal důkladný vojenský výcvik". Kde se tak stalo, agentura ANSA neuvedla.

Související

Více souvisejících

Itálie Milán Terorismus Islámský stát (IS)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy