V německém Wiesbadenu začal za zostřených bezpečnostních opatření soud s 22letým Iráčanem Alim B. obžalovaným z loňské vraždy a znásilnění 14leté dívky. Obžalovaný se dnes přiznal k zabití školačky. Proces, který provází velký mediální zájem, by měl trvat nejméně do začátku května.
"Před očima se mi zatmělo pak došlo k této události. Nevím, jak se to mohlo stát," uvedl obžalovaný ve svém dnešním doznání před hesenským zemským soudem podle překladu tlumočníka. Ali B. řekl, že se poté díval, zda dívka ještě žije, ale nenahmatal žádný tep. Uvedl také, že před činem měl s dívkou pohlavní styk, s nímž podle něj souhlasila.
Muži, kterého média identifikovala jako Alího Bašára, klade německá justice za vinu, že loni v noci z 22. na 23. května znásilnil 14letou školačku z Mohuče Susannu. Když dívka pohrozila, že půjde na policii, zákeřně ji uškrtil, tvrdí obžaloba.
Pachatel poté s dosud neznámou osobou údajně vyhloubil díru, do níž zahrabal tělo oběti. Z jejího mobilu pak napsal její matce krátkou zprávu, která měla vyvolat dojem, že Susanna je v Paříži.
Po následném útěku do Iráku a dopadení tamními úřady byl Ali B. později za doprovodu německé policie eskortován zpět do Německa, kde se stejně jako v Iráku k vraždě dívky pocházející z Mohuče přiznal. Zároveň ale popřel, že by ji znásilnil.
Tělo Susanny bylo nalezeno po rozsáhlém pátrání 6. června 2018 v malém lesíku ve wiesbadenské městské části Erbenheim.
Dnes Ali B. u soudu rovněž vypověděl, že s dívkou se seznámil tři měsíce před činem prostřednictvím společného známého. Často se pak prý spolu scházeli, poslouchali hudbu nebo se procházeli držíce se za ruce. Její věk neznal, tvrdil Iráčan.
Ali B. žil v Německu i s rodinou jako žadatel o azyl od roku 2015. Případ vyvolal na německé politické scéně ostrou debatu. Řada politiků tak varovala před populismem a paušálním obviňováním migrantů, podle dalších kauza vzbudila pochybnosti o práci německých úřadů.
21. června 2026 21:17
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
Související
Uprchlík, kterého nenávidí celé Německo: Vrah 14leté dívky se vrátil z Iráku
Spadla klec. Uprchlíka, který zavraždil německou dívku (†14), dopadli v Iráku
Alí Bašár (vražda dívky v Německu) , Německo , uprchlíci , vražda Sussane F. v Německu
Aktuálně se děje
včera
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
včera
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
včera
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
včera
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
včera
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
včera
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
včera
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
včera
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
včera
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno včera
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
včera
Počasí dnes: Meteorologové opět varují před bouřkami, udeří už odpoledne
včera
Víkendové bouřky řádily hlavně v Čechách. V Příbrami lilo, padaly i velké kroupy
včera
Co bude s důchody? Ministerstvo přišlo s novou analýzou, závěry jsou zajímavé
včera
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
včera
Stávka v ČT a ČRo. Projevuje se zpožděním pořadů, dotkne se i MS ve fotbale
včera
Počasí: Vysoké teploty se v Česku objeví i příští víkend
21. června 2026 21:17
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
21. června 2026 19:56
Španělskem otřásá korupční skandál. Manželka premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi
21. června 2026 18:37
Trump oznámil rezignaci britského premiéra. Den před tím, než by to Starmer udělal sám
21. června 2026 17:18
Křehké příměří dostalo další ránu. Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem
Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem, pokud Teherán okamžitě nezastaví své jím placené zástupné síly v Libanonu, které podle jeho slov způsobují potíže.
Zdroj: Libor Novák