Dva muže dnes vyprostili němečtí záchranáři z jeskyně v pohoří Švábský Jura na jihozápadě země, ve které kvůli vydatným dešťům v neděli výrazně stoupla voda, jež zaplavila východy. Informovala o tom dnes agentura DPA.
Dva muži - turista a jeho místní průvodce - se do Falkensteinské jeskyně jihovýchodně od Stuttgartu vydali v neděli navzdory tomu, že meteorologové varovali před vydatnými dešti na jihu a východě Německa. Večer stoupající voda zahradila mužům cestu zpět, takže zůstali zhruba 650 metrů hluboko v jeskyni a museli si přivolat pomoc.
Na dnešní záchranné akci se podílelo zhruba 90 lidí. Nejprve záchranáři z jeskyně dostali vzhledem k jeho zkušenostem jeskynního průvodce, krátce před polednem i turistu, kterého převezli z preventivních důvodů do nemocnice.
Falkensteinská jeskyně je oblíbenou turistickou atrakcí, nachází se nedaleko města Bad Urach a pramení v ní řeka Elsach. Na stránkách města Bad Urach se píše, že při očekávaném silném dešti a bouřce nejsou túry do hloubky Falkensteinské jeskyně možné. "Doporučujeme túry jen se zkušenými průvodci," radí město turistům.
"Byla to hloupost," uvedl dnes starosta Grabenstettenu, vesnice, která leží Falkensteinské jeskyni nejblíže. Túra podle něj byla "trošku lehkovážná a ne moc dobře promyšlená".
Související
Velká záchranná akce v Moravském krasu. V jeskyni se zranil muž
VIDEO: Archeologové v Indonésii objevili nejstarší jeskynní malbu
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
před 1 hodinou
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
Na pražském magistrátu proběhl v úterý policejní zásah, během kterého byl zadržen vysoce postavený úředník. Případem se zabývají pražští kriminalisté a celý proces prověřování probíhá pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze.
Zdroj: Libor Novák