Hamburk - Protestující proti pochodu neonacistů v Hamburku v sobotu zdevastovali čtvrť Wandsbek. Informuje o tom webový portál deníku Die Welt.
Demonstranti, jejichž počet odhadl deník Bild na 3500, v sobotu kolem 11. hodin na ulici Eilbeker postavili barikády, aby zabránili ohlášenému polednímu pochodu neonacistů.Některé barikády později zapálili a oheň hasila policie vodními děly.Svědci dění o čtvrti hovořili jako o "oblasti katastrofy".Fotografie deníku Bild ukazují hořící kontejnery a popelnice.Protestující sami si na ulici sedli a odmítali odejít. Na dohlížející policisty házeli výtržníci kameny a petardy. Zranilo se 19 strážníků.Policie zadržela 500 až 700 demonstrantů, které označila za příznivce levice. Některé obvinila z narušování veřejného pořádku. Celkem bylo zatčeno 12 lidí a v dočasné vazbě je 63 protestujících.Asi 500 neonacistů vyšlo na pochod se zpožděním kolem 15.30 hodin po upravené trase. V 17.30 Wandsbek opustili, demonstranti ale ve výtržnostech pokračovali.Policie uvedla, že na místě zasahovalo 4400 strážníků, z toho 2400 z jiných spolkových zemí. Situaci se snažili kontrolovat vodními děly i vrtulníky.Lidé se v sobotu Hamburku shromažďovali po celém městě, většinou se jednalo o poklidná setkání. Podle Bildu se jich zúčastnilo až 10 tisíc lidí.V centru města proběhl protest proti pravicovému pochodu, ráno se konala demonstrace odborů.
Související
Kudy unikají citlivé informace z EU? Kremlu donáší německá AfD, obávají se politici
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
Aktuálně se děje
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
včera
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
včera
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
včera
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
včera
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
včera
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
včera
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
včera
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
včera
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
včera
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
včera
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
včera
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
včera
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
včera
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
Americký prezident Donald Trump potvrdil, že Spojené státy se nacházejí ve fázi velmi ostrého vyjednávání ohledně válečného konfliktu s Íránem. V krátkém telefonickém rozhovoru pro stanici Fox News odmítl sdělit jakékoli podrobnosti s vysvětlením, že situace je v tuto chvíli příliš vypjatá. Prezident pouze naznačil, že probíhající diplomatické procesy jsou v kritickém bodě.
Zdroj: Libor Novák