Benátky - Italské Benátky si v neděli pět hodin užívaly nezvyklého klidu a ticha. Postaral se o to zákaz provozu motorových člunů, který na plavebních kanálech vyhlásily místní úřady. Tímto krokem chtěly upozornit na stoupající zamoření hlukem i na škody, které na architektonických památkách způsobují vlny.
Motorové čluny nesměly na vodu od deseti dopoledne do tří hodin odpoledne; plavit se v této době směly jen lodě zajišťující veřejnou hromadnou dopravu, anebo plavidla na elektrický či hybridní pohon. Město zároveň nabídlo projížďky gondolou zdarma těm, kdo v době zákazu chtěli vidět benátské kanály.
Benátky, hlavní město oblasti Veneto , mají přes 360 000 obyvatel, z toho však jen okolo 100 tisíc žije v historických Benátkách na ostrovech v laguně, zbytek žije na pobřeží v Benátkách-Mestře (Venezia – Mestre). Tato část tvoří průmyslové a dopravní centrum, novou část města. Historické Benátky se rozkládají na 118-ti ostrovech a ostrůvcích, které spojuje cca 400 mostů.
Turisticky nejatraktivnější čtvrtí je San Marco, kde se nachází Dóžecí palác, chrám Svatého Marka, stejnojmenné náměstí a piazzetta se dvěma sloupy, symboly Benátek.
Nejdůležitější je kanál Grande (Canal Grande – Velký kanál). Přes něj se dnes klenou 4 mosty (ještě do jara 2007 to byly pouhé 3 mosty!). Kanál lze překonat také četnými přívozy, jak informuje server orbion.cz.
Související
Poplatek za vstup do Benátek je žalostné selhání, tvrdí rada města. Počet turistů se naopak zvýšil
Benátky se izolují od turistů. Za vstup do města nově lidé zaplatí
Itálie (Benátky) , Itálie , památky
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě