Herec Andy Hryc promluvil o komunistech. Drsné čtení

Slovensko - Herec Andy Hryc se v rozhovoru pro nejčtenější slovenský zpravodajský server SME.sk rozpovídal o svém životě za komunismu, o uvěznění otce, ale také o osobnostech z politického a společenského života. Rozporuplné reakce doposud vyvolává i jeho kniha s názvem Inventura, kterou herec vydal v loňském roce.

Herec Andy Hryc se v rozhovoru pro slovenský zpravodajský server SME.sk rozpovídal o tom, jak ho ovlivnil komunistický režim. Jeho otce zavřeli na 7 let do vězení, Hryc byl v té době v druhém ročníku základní školy a chyběla mu otcovská ruka. „V roce 1963 otce pustili z basy a nastal problém. Z ničeho nic tu byla autorita, které jsem se nechtěl podřídit. V duchu jsem se ptal, kde doteď byl. Samozřejmě jsem mu nevědomě velmi křivdil," svěřil se Hryc.Jeho otce tehdy obvinili z nedovoleného podnikání, které spadalo pod rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, což bylo tenkrát vedle vlastizrady a špionáže považováno za druhý nejvážnější zločin. „Všechna malokarpatská družstva přitom vypověděla, že otec nic neukradl, že naopak díky němu získaly výdělek. To však nikoho nezajímalo, komunisty trápila jen otcova provize, v novinách o něm psali jako o bývalém kapitalistovi - vykořisťovateli. Poslali ho mezi největší zločince a politické vězně," uvedl pro SME.sk herec. Hryc promluvil i o tom, jak a kdo se snažil za komunismu udržet na scéně. „Byl to pud sebezáchovy, každý z nás byl okamžitě nahraditelný. Párkrát jsem měl zákaz účinkování a nebyla to sranda. Na rok mě vyhodili z televize jen proto, že jsem odmítl podepsat smlouvu, která se mi nelíbila," zavzpomínal herec.Ten se také v rozhovoru pro server SME.sk vyjadřoval k otázkám souvisejícím s kontroverzní knihou, kterou Hryc vydal začátkem loňského roku. V knize s názvem Inventura popisuje historii své rodiny a utrpení, které jeho otci připravil komunistický režim. Nejtěžší pro něj bylo právě popisování rodinných vztahů, zejména tragické smrti jeho syna. Vzpomíná však také celkem na 730 různých osobností z vysoké politiky, obchodu i světa slavných. Právě tyto kapitoly vyvolaly největší pozornost a Hryc se sám vyjadřoval ve smyslu, že počítá i s případnou odvetou související s obsahem knihy.

Související

Andrej Hryc

V 71 letech zemřel herec Andrej Hryc

Ve věku 71 let dnes podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc. Informovala o tom slovenská média s odvoláním na instagramový příspěvek jeho dcery Wandy Adamcik Hrycové.

Více souvisejících

Andy Hryc (slovenský herec) Komunismus

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 54 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Poslanci o manželství pro všechny zatím nehlasovali. Pavel podpořil narovnání práv

Poslanci se ve středu dopoledne nedostali k hlasování o tzv. manželství pro všechny. Ve schvalování novely, která by umožnila uzavřít manželství i stejnopohlavním párům, by se mělo pokračovat v odpoledních hodinách.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy