V 71 letech zemřel herec Andrej Hryc

Ve věku 71 let dnes podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc. Informovala o tom slovenská média s odvoláním na instagramový příspěvek jeho dcery Wandy Adamcik Hrycové.

Na úmrtí slavného herce upozornila slovenská média s odkazem na jeho dceru Wandu. Ta smutnou zprávu oznámila na sociální síti.

"Dnes ve 3:13 hodin mě opustil nejdůležitější muž mého života… poslední hodiny jsem ho držela pevně za ruku, poslední slova, které jsem mu řekla, byla "miluju tě" a poslední slova, které on řekl, byla "i já tě moc miluju"," napsala na Instagramu.

"Sbohem táto, děkuji za všechno, už nic nebude jako doteď," dodala Wanda, která se dokonce naučila dělat si antigenní testy, aby mohla svého tátu navštěvovat.

Veřejnost se o jeho nemoci poprvé dozvěděla loni v dubnu. Po několikaměsíční léčbě v nemocnici se zdálo, že to nejhorší má za sebou, prodělal dokonce transplantaci kostní dřeně, kterou dostal od své sestry.

Pak se ale jeho stav opět zhoršil. Na podzim onemocněl, dostal zápal plic, a měl i další přidružené problémy. Nakonec herec, který roce v 2008 přišel dva dny před Štědrým dnem o svého syna, souboj s nemocí nezvládl.

Jako divadelní herec Hryc působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě a hostoval i v jiných divadlech. Na kontě má více než 50 filmů, mimo jiné Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště, Habermannův mlýn a Příběh kmotra. Čeští diváci jej znají také ze seriálu Ulice či snímku Černí baroni.

Hryc vystupoval i ve Slovenském rozhlase, sám založil rádio Twist, vystupoval v muzikálech a byl považován za výraznou osobnost slovenského dabingu.

Související

Andy Hryc, autor: Petr Novák

Herec Andy Hryc promluvil o komunistech. Drsné čtení

Slovensko - Herec Andy Hryc se v rozhovoru pro nejčtenější slovenský zpravodajský server SME.sk rozpovídal o svém životě za komunismu, o uvěznění otce, ale také o osobnostech z politického a společenského života. Rozporuplné reakce doposud vyvolává i jeho kniha s názvem Inventura, kterou herec vydal v loňském roce.

Více souvisejících

Andy Hryc (slovenský herec) úmrtí

Aktuálně se děje

před 23 minutami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Trojnásobná vražda v Hořovicích: Policie už zná příčinu smrti obětí

Policie pokročila ve vyšetřování trojnásobné vraždy ve středočeských Hořovicích, kterou se zabývá od uplynulého víkendu. Podle dostupných informací proběhla pitva. Kriminalisté mají nadále pracovat s vyšetřovací verzí, ve které je ze spáchání hrůzného činu podezřelý partner zavražděné ženy. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počet žadatelů o azyl v EU stoupl. Loni překročil milion

Počet žadatelů o azyl v zemích EU loni převýšil hranici jednoho milionu a vzrostl o přibližně 18 procent ve srovnání s rokem 2022. Vyplývá to z výroční zprávy Agentury Evropské unie pro azyl (EUAA) zveřejněné ve středu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy