Assangeovi právníci požádají o jeho propuštění kvůli koronaviru

Právníci Juliana Assange požádají, aby byl propuštěn na kauci. Obávají se totiž, že by se mohl ve vězení nakazit koronavirem. S odvoláním na prohlášení Assangeovy společnosti WikiLeaks o tom informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Julian Assanage
doporučujeme

Zakladatel WikiLeaks, která se specializuje na zveřejňování tajných dokumentů různých vlád i jiných institucí, je ve vazbě v Londýně na základě žádosti o vydání do USA. Američané chtějí Assange soudit na základě osmnáctibodové obžaloby; podle prokuratury se zapojil do spiknutí s cílem proniknout do vládních počítačů a porušil zákony na ochranu proti špionáži

Americké obvinění souvisí s aktivitami serveru WikiLeaks, který v posledních letech zveřejnil statisíce utajovaných dokumentů o vojenských a diplomatických krocích USA.

V prohlášení Wikileaks stojí, že Assangeovi právníci žádost o propuštění na kauci podají soudu ve Westminsteru 25. března.

Server Wikileaks na sebe strhl pozornost médií z celého světa v roce 2010, když publikoval tajné video americké armády zachycující letecký útok v Bagdádu z roku 2007, který zabil desítku lidí včetně dvou reportérů agentury Reuters. Od června 2012 se Assange kvůli hrozící extradici do USA skrýval na ekvádorské ambasádě v Londýně. Ekvádor mu ale loni odebral azyl, načež byl Assange zatčen britskou policií a poslán do vazby za předchozí porušení podmínek kauce.

Příslušný trest si Assange v přísně střežené káznici Belmarsh stále odpykává. Pokud by byl vydán do USA a následně shledán vinným, mohl by být uvězněn i na několik desítek let.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Denní počet obětí koronaviru ve Španělsku je nejnižší za týden

04.04.2020 12:33 Ve Španělsku zemřelo za posledních 24 hodin 809 lidí nakažených koronavirem, oproti pátečním údajům…

Na Slovensku v pátek přibylo 21 nově nakažených koronavirem

04.04.2020 12:29 Počet nových případů nemoci COVID-19 na Slovensku v pátek stoupl o 21. Celkem tak má Slovensko 471…

Německo hlásí přes 85 500 případů nákazy koronavirem a 1154 obětí

04.04.2020 12:07 V Německu bylo k dnešnímu dopoledni zaznamenáno již 85.559 případů nákazy koronavirem, infekci…

Názory na nošení roušek ve světě se různí, povinné jsou v Česku

04.04.2020 11:07 Prezident Donald Trump oznámil, že americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy