Během operace NATO zmizel kanadský vrtulník, trosky nalezeny v Jónském moři

V Jónském moři mezi Řeckem a Itálií se dnes ráno našly trosky vrtulníku kanadské armády, který zmizel ve středu, kdy se účastnil vojenské operace NATO. Informovala o tom agentura AFP. Na palubě helikoptéry bylo podle ní šest lidí; o jejich osudu se zatím zprávy nezmiňují.

"Trosky vrtulníku se našly v oblasti, která je pod italskou kontrolou," sdělil AFP zdroj řecké armády. Řecko podle něj vyslalo vrtulník vojenského námořnictva, aby se podílel na záchranné operaci.

#BREAKING Debris found after NATO helicopter disappears: Greek military source pic.twitter.com/DK1NtywI4c

— AFP news agency (@AFP) April 30, 2020

Fregata kanadského námořnictva HMCS Fredericton ztratila kontakt s vrtulníkem typu Sikorsky CH-148 Cyclone v době, kdy byl nad mezinárodními vodami, asi 80 kilometrů západně od řeckého ostrova Kefalonia.

Helikoptéra se účastnila hlídkovací operace Severoatlantické aliance, do které se podle AFP zapojilo kromě Kanady, Řecka a Itálie také Turecko.

Související

Více souvisejících

Kanadská armáda vrtulníky Letecké nehody Řecko NATO

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy