Covid-19 v Německu: Přibylo 246 mrtvých, přesto se počítá s uvolněním restrikcí

Německo ve středu zaznamenalo dalších 246 úmrtí osob nakažených koronavirem. Za poslední dva dny jich tak podle Institutu Roberta Kocha (RKI) dohromady zemřelo rekordních 500. Prokázaných infekcí je celkem 108.202, což je nárůst o 4974 za 24 hodin.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejpostiženějšími spolkovými zeměmi zůstávají Bavorsko, Severní Porýní-Vestfálsko a Bádensko-Württembersko, které dohromady registrovaly přes 72.000 nakažených a více než 1500 mrtvých. V celém Německu dosud zemřelo 2107 infikovaných, v průměru jim bylo 80 let. Úmrtnost nyní podle šéfa RKI Lothara Wielera dosahuje 1,9 procenta a zřejmě dále poroste, i proto, že mezi nemocnými je stále více starších lidí.

Dobrou zprávou naopak je, že se podle odhadu Wielera, který ale zatím nechce mluvit o uvolnění situace, vyléčilo už téměř 50.000 nakažených.

Stejně jako v řadě dalších zemí se i v Německu stále častěji mluví o tom, kdy bude možné začít uvolňovat přijatá omezující opatření. V celé spolkové republice zatím platí do 19. dubna. Kancléřka Angela Merkelová bude o dalším postupu jednat po Velikonocích 14. dubna s ministerskými předsedy spolkových zemí. Dnes bude kancléřka o vývoji epidemie opět diskutovat s členy své vlády.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn počítá s tím, že pokud se nezmění dosavadní trend, bude možné po Velikonocích mluvit o postupném návratu k normalitě. Řekl to v rozhovoru s listem Handelsblatt

Na tiskové konferenci v Berlíně ale odpoledne poznamenal, že větší společenské akce jako festivaly budou lidé muset oželet i v příštích měsících. Vyzval občany k důslednému dodržování pravidel i o Velikonocích.

S tím, že v létě budou znovu žít zcela běžný život, ale zřejmě Němci počítat nemohou. Šéf německé lékařské komory Klaus Reinhardt je totiž přesvědčen, že na tradiční letní cesty za dovolenou bude letos ještě příliš brzy, zvláště pokud jde o destinace jako Itálie nebo Španělsko.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko hlásí už druhý den jen jedno úmrtí s covidem-19

28.05.2020 20:17 Španělské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo už druhý den v řadě pouze jedno úmrtí pacienta s…

Francie se chystá od 2. června na rozsáhlé uvolnění restrikcí

28.05.2020 19:13 Ve Francii začne 2. června další rozsáhlá fáze uvolňování ochranných opatření zavedených kvůli…

V Itálii zemřelo za den 70 lidí s koronavirem, nejméně od neděle

28.05.2020 19:10 Počet úmrtí pacientů s koronavirem se v Itálii za poslední den zvýšil o 70 na 33.142. Jde o…

Konflikt v Libyi nebezpečně graduje, Západ se obává "syrského scénáře"

28.05.2020 17:22 Vzrůstající aktivita Turecka a Ruska v Libyi vyvolává otázku, zda se situace v severoafrické zemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy