Jens Spahn (CDU)

Jens Spahn

Německo nebude neočkovaným platit mzdu za karanténu. Nechce doplácet na ty, co se nechrání

Německo od 1. listopadu přestane proplácet lidem neočkovaným proti covidu-19 ušlou mzdu za dobu, kterou strávili v karanténě. Od 11. října si neočkovaní Němci začnou sami hradit také rychlotesty na koronavirus, které se používají například při vstupu do restaurací či na společenské akce. Podle agentury DPA se na tom dnes dohodl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn se svými protějšky z jednotlivých spolkových zemí.
Jens Spahn

Německo chce do konce roku poskytnout 100 milionů dávek vakcín jiným zemím

Německo chce do konce roku dodat 100 milionů dávek vakcíny proti covidu-19 do mezinárodního očkovacího programu. Na okraj setkání ministrů zdravotnictví zemí G20 v Římě to dnes podle agentury DPA řekl spolkový šéf resortu zdravotnictví Jens Spahn. Politik podotkl, že stejné množství dávek zatím bylo aplikováno v Německu.
Německo, ilustrační foto

Německo eviduje od začátku pandemie již 4 miliony nakažených

V Německu se od začátku nynější pandemie koronavirem nakazily více než čtyři miliony lidí. Vyplývá to z nejnovější statistiky, kterou dnes zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). V Česku, které má asi osmkrát méně obyvatel než Německo, testy nákazu prokázaly dohromady u 1,68 milionu lidí.
Jens Spahn

Němci nabídnou ohroženým třetí dávku vakcíny a podpoří očkování dětí

Německo ohrožené skupiny obyvatel naočkuje třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 a rovněž plošně nabídne vakcinaci dětí od 12 let. Dnes se na tom shodl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn s kolegy z jednotlivých spolkových zemí. Bavorský ministr zdravotnictví Klaus Holetschek po jednání řekl, že rozhodnutí bylo jednomyslné.
Jens Spahn

Rozvolnění pro očkované získává podporu uvnitř německé vlády

Po německém ministrovi zdravotnictví Jensi Spahnovi podpořila návrh uvolnit epidemická opatření pro očkované také ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová. Spahn o víkendu řekl, že vzhledem k minimálním rizikům šíření nákazy by mělo být očkování považováno za rovnocenné negativnímu testu, který Němcům otevírá obchody nebo terasy kaváren.
Jens Spahn

Německo zřejmě prodlouží omezení cest ze zahraničí do března

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn chce do začátku března prodloužit omezení cest ze zahraničních oblastí s nebezpečnými mutacemi koronaviru, za kterou Německo od neděle považuje i Českou republiku. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval magazín Der Spiegel.
Jens Spahn

Německo je první zemí EU, která nasadí protilátkové léky proti koronaviru

Německo jako první země v Evropské unii nasadí k léčbě koronavirové infekce léky na bázi monoklonálních protilátek. Experimentální léčbu přípravkem tohoto typu od firmy Regeneron loni na podzim podstoupil i tehdejší americký prezident Donald Trump. Německo nakoupilo 200.000 dávek tohoto druhu léku za 400 milionů eur (téměř 10,5 miliardy Kč), řekl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn nedělníku Bild am Sonntag.
Jens Spahn

V Německu přibylo 19 600 nakažených. Ministr Spahn naznačil, jak dlouho potrvají restrikce

V Německu v úterý přibylo 19.600 případů nákazy koronavirem, o den dříve to bylo 12.802 infekcí. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI). Nemoc covid-19 už si v zemi vyžádala 42.637 obětí, z toho 1060 za poslední den. Celkem Německo s 83 miliony obyvatel eviduje přes 1,95 milionu nakažených. Vakcínu proti covidu-19 dostalo v Německu už více než 750.000 lidí.
Očkování, ilustrační fotografie

Nizozemí jako poslední stát EU začalo očkovat proti koronaviru, potíže má Německo

Nizozemsko dnes začalo očkovat proti covidu-19, a to jako poslední stát v Evropské unii. První vakcínu dostala sestra v domově s pečovatelskou službou ve městě Veghel na jihovýchodě země. Následovat budou ještě dnes další členové zdejšího zdravotnického personálu. Očkovací centra budou v zemi plně k dispozici až od příštího týdne, uvedla agentura DPA.
Očkování, ilustrační foto

Průzkum: Dvě třetiny Němců se chtějí nechat očkovat proti koronaviru

Dvě třetiny Němců se chtějí nechat očkovat proti koronaviru, vyplývá z průzkumu agentury DPA. Vakcíny jsou dnes rozváženy po Německu, samotné očkování začne v neděli. Podle šéfa frakce svobodných demokratů (FDP) Christiana Lindnera ale Německo není na očkování dostatečně připravené. Lindner navrhuje úpravy v logistice očkování nebo ve sledovací aplikaci Corona.
Steffen Seibert

Německo je v nejtěžší situaci od začátku pandemie, prohlásil mluvčí Merkelové

Německo poprvé ohlásilo více než 30.000 výskytů koronaviru za den. Zdravotnické úřady dnes oznámily 33.777 nově nakažených. Údaj zahrnuje i 3500 infikovaných z Bádenska-Württemberska, kteří nebyli z technických důvodů včas zaregistrováni předchozí den. Po odečtení pozdních hlášení za posledních 24 hodin přibylo 30.277 nakažených.
Jens Spahn

Covid-19: Německo chce být připraveno očkovat ještě v prosinci, řekl ministr Spahn

Německo chce být připraveno očkovat proti koronaviru ještě v prosinci. Dnes to během návštěvy sasko-anhaltského města Dessau-Rosslau u výrobce vakcín IDT Biologika prohlásil ministr zdravotnictví Jens Spahn. Je přesvědčen, že proočkovat populaci, aby bylo možné pandemii porazit, se podaří ještě před koncem nadcházejícího roku. Spahn rovněž oznámil, že Německo si od IDT Biologika koupí nejméně pět milionů vakcín.
Ilustrační foto

Německo čeká až pět měsíců přísných opatření, chystá se hromadné očkování

Němci by se měli připravit na čtyři až pět měsíců přísných opatření proti šíření koronaviru a neměli by očekávat rozvolnění nynějších pravidel. V rozhovoru s nedělníkem Bild am Sonntag to řekl ministr hospodářství Peter Altmaier. Německo plánuje v prosinci zřídit stovky center po celé zemi, aby se připravilo na hromadné očkování proti koronaviru, napsal nedělník Welt am Sonntag.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy