Německo eviduje od začátku pandemie již 4 miliony nakažených

V Německu se od začátku nynější pandemie koronavirem nakazily více než čtyři miliony lidí. Vyplývá to z nejnovější statistiky, kterou dnes zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). V Česku, které má asi osmkrát méně obyvatel než Německo, testy nákazu prokázaly dohromady u 1,68 milionu lidí.

Za poslední den v Německu přibylo 10.453 nových případů koronavirové infekce, před týdnem jich hygienici evidovali 8416. Celkem se v zemi nakazilo 4,005.641 lidí. Takzvaná sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel v sedmidenním úhrnu, vzrostla na 83,1 ze sobotních 80,7. Před týdnem tato hodnota činila 74,1.

Spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn v sobotu uvedl, že pokud se nenechá naočkovat více lidí, hrozí, že koncem roku budou nemocnice zahlcené pacienty s covidem-19. Je podle něho potřeba naočkovat dalších pět milionů lidí. Podle dat ze soboty má v Německu ukončenou vakcinaci necelých 51 milionů lidí, což je přes 61 procent obyvatel.

Podle statistik RKI z pátku je počet hospitalizovaných pacientů s covidem na 100.000 obyvatel v Německu 1,83, přičemž o den dříve měl tento údaj hodnotu 1,74. Kolem loňských Vánoc byl nejvýše, tehdy činil 15,5.

V Německu za posledních 24 hodin zemřelo 21 pacientů nakažených koronavirem, před týdnem jich přibylo dvanáct. Celková smrtelná bilance vzrostla na 92.346. Za uzdravené RKI považuje 3,768.400 lidí.

Související

Více souvisejících

Německo Jens Spahn (CDU) Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy