Dva lidé evakuovaní z Číny trpí koronavirem

Německé úřady potvrdily přítomnost nového typu koronaviru u dvou pasažérů, kteří se v sobotu vrátili z čínského města Wu-chan armádním speciálem do Německa. Pacienti byli podle agentury DPA posláni na frankfurtskou univerzitní kliniku. Dosud Německo hlásilo osm nakažených.

Ilustrační foto
doporučujeme

Německý vojenský speciál s téměř 130 lidmi přistál v sobotu odpoledne ve Frankfurtu. Většina evakuovaných stráví z preventivních důvodů dva týdny na izolaci v kasárnách na letecké základně Germersheim ve spolkové zemi Porýní-Falc, asi 100 kilometrů jižně od Frankfurtu. Úřady dnes ujistily, že lidem v Germersheimu nehrozí žádné nebezpečí.

"Dotyčné osoby tento nález přijaly vyrovnaně a byly izolovány," uvedly ve společném prohlášení německé letectvo, Německý Červený kříž a město Germersheim," k nově potvrzeným případům.

Už během sobotního letu bylo na palubě německého speciálu izolováno 11 osob, které byly převezeny na frankfurtskou kliniku hned po příletu. U nich zatím nebylo nakažení virem prokázáno.

Své občany z 11milionového Wu-chanu, který je ohniskem epidemie, evakuuje také Francie. Na palubě už druhého k tomu určeného francouzského speciálu, jehož přistání ve Francii se očekává dnes odpoledne, jsou lidé 30 národností, včetně pěti Čechů a dvou Slováků.

Francouzský letoun má po mezipřistání na jihu Francie odletět na belgické vojenské letiště Melsbroek u Bruselu. Čechy by odtud pak měl do vlasti přepravit český vládní speciál. Po příletu do Prahy si české občany vyzvedne pražská záchranná služba a odveze je do Nemocnice na Bulovce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Duda se po znovuzvolení jel modlit do Čenstochové. Byl svěřen do rukou…

14.07.2020 10:17 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda, který v nedělních volbách obhájil svůj post, se v…

Španěly rozzlobilo video s opilými turisty. Panují obavy z druhé vlny

14.07.2020 10:01 Jak se zdá, některým lidem po uvolnění karanténních opatření v souvislosti s bojem proti novému…

Češka se vážně zranila v Alpách, do záchranné akce byl povolán vrtulník

14.07.2020 09:45 Dvaapadesátiletá Češka utrpěla těžká zranění na horské túře v rakouských Alpách. Záchranáři ji…

Trump blahopřál k vítězství "svému příteli" Dudovi, těší se na spolupráci…

14.07.2020 09:17 Americký prezident Donald Trump blahopřál polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi, kterého označil za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy