EU musí spolupracovat na řešení dopadů války, řekl Michel na summitu s Fialou

Členské státy Evropské unie musí při řešení dopadů ruské invaze na Ukrajinu postupovat jednotně. Uvedl to dnes předseda Evropské rady Charles Michel na trojstranném sociálním summitu, kterého se zúčastnil i český premiér Petr Fiala a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.

České předsednictví je podle Fialy připraveno pracovat s unijními zeměmi na přijetí opatření, která nenechají nikoho padnout.

"Čelíme důsledkům ruské agrese na Ukrajině, čelíme přímým i nepřímým dopadům, což se třeba projevuje obrovským růstem cen, a tady se ukazuje (...), jak je nesmírně důležité zachování sociálního smíru nejenom v jednotlivých členským zemích, ale v celé Evropské unii," uvedl Fiala. Proto je podle něj třeba přijímat v celé sedmadvacítce taková opatření, která nebudou mít negativní dopady na občany ani na firmy.

Michel zdůraznil, že je zásadní, aby členské země postupovaly při řešení dopadů ruské invaze na Ukrajině společně, nikoli na národní úrovni. Mnohé podle něj ještě zbývá vykonat, například shodnout se na zastropování cen plynu, což bude jedním z hlavních témat dvoudenního summitu premiérů a prezidentů členských zemí EU, který začíná ve čtvrtek.

Dalším tématem sociálního summitu bylo, jak zajistit dostatečnou podporu malým a středním podnikům. Zástupci odborů a zaměstnavatelů při jednání zdůraznili, jak vysoké ceny energií dopadají na jejich podniky a zaměstnance, a vyzvali k přijetí řešení. Sociálního summitu se za Česko zúčastnil i ministr práce a sociálních věcí a vicepremiér Marian Jurečka.

Související

Více souvisejících

EU (Evropská unie) Charles Michel Petr Fiala (ODS) Ursula von der Leyenová válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Bungee, pilotování i škola smyku: Zážitkové dárky pro ženy překonávají stereotypy

Tradiční dárky pro ženy často spadají do kategorie kosmetiky, šperků nebo módy. I když mohou potěšit, často nepřinášejí dlouhodobější hodnotu a nechtěně podporují zastaralé stereotypy. Zážitkové dárky přináší svěží alternativu, která oslavuje ženy jako komplexní jedince se širokými zájmy a touhami. Jaké jsou v kurzu?

Zdroj: EuroZprávy.cz

Další zprávy