V Itálii za poslední den zemřelo 785 lidí nakažených koronavirem, v Turecku pak zaznamenali úmrtí 190 lidí za 24 hodin, což je nejvíce od začátku epidemie covidu-19. Informovala o tom dnes ministerstva zdravotnictví obou zemí. Nových případů nákazy má Itálie přes 19.000, což je více než o den dříve, kdy bylo pozitivních testů něco přes 16.000. V Turecku přibylo za den více než 30.000 nakažených.
Itálie nyní zažívá mírné zklidnění epidemické situace, která byla nejvážnější v první půlce listopadu. Tehdy každý den přibývalo v nemocnicích kolem tisícovky pacientů ve vážném stavu, nyní obsazenost lůžek na odděleních i na jednotkách intenzivní péče pomalu klesá. V nemocnicích je aktuálně bezmála 33.000 pacientů, 3663 z nich na jednotkách intenzivní péče.
Česká firma WPA dnes informovala, že se chystá Itálii darovat 500 kvalitních respirátorů s filtry, které by měli ve středu římskému Spallanzaniho institutu pro infekční nemoci předat zástupci českého velvyslanectví.
V 60milionové Itálii se od února nakazilo virem SARS-CoV-2 1,62 milionu lidí, 56.361 nakažených zemřelo. Co do počtu úmrtí je Itálie druhou nejvíce postiženou zemí v Evropě po Británii.
V Turecku v posledních týdnech počet nakažených i obětí setrvale roste, dnes země oznámila rekordní bilanci úmrtí už podeváté v řadě. Celkem podle oficiálních statistik zemřelo skoro 14.000 pacientů s covidem-19.
V zemi s 83 miliony obyvatel se nedá dopočítat celkový počet nakažených, protože Turecko po čtyři měsíce do statistik infikovaných koronavirem zahrnovalo pouze osoby s příznaky onemocnění. Minulý týden tento postup změnilo a nově počítá i takzvané asymptomatické případy.
Související
Princezna Kate září na návštěvě Itálie. Poradce vysvětlil, čím je důležitá
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
Itálie , Turecko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
včera
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
včera
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
včera
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
včera
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
včera
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
včera
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
včera
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
včera
Mír v Evropě není samozřejmostí. Dějiny na nás čekat nebudou, není čas ztrácet čas, cituje světový tisk Pavla
včera
Nervozita v Grónsku stoupá. Trumpův zmocněnec pronesl v závěru nezvané návštěvy nepříjemnou hrozbu
včera
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
Valné shromáždění Organizace spojených národů schválilo rezoluci zaměřenou na ochranu globálního klimatu. Tento krok navazuje na dřívější snahy, kdy bylo uznáno právo na čisté a zdravé životní prostředí jako lidské právo a soud byl požádán o vyjasnění povinností jednotlivých zemí. Nově přijatý dokument má za cíl převést dřívější právní závěry do konkrétní politické a praktické roviny, což by mělo zintenzivnit celosvětové úsilí v boji proti klimatickým změnám.
Zdroj: Libor Novák