Itálie dnes čtvrtým dnem v řadě ohlásila méně než 100 nových úmrtí spojených s nemocí covid-19. Té už místní úřady připisují 33.601 úmrtí, přičemž bilance od úterka narostla o 71 případů. Úřad civilní obrany dále za poslední den eviduje 321 lidí s pozitivním testem na koronavirus, informovala agentura Reuters.
Přírůstek počtu obětí je o 16 vyšší než v úterý, ovšem ve srovnání s dubnem či první polovinou května jde stále o velmi příznivé číslo. Minulou středu vláda nových úmrtí na covid-19 ohlásila 117.
Nárůst počtu zjištěných nákaz je pak skoro totožný s tím úterním, který činil 318 případů. Asi tři čtvrtiny nových infekcí se týkají severního regionu Lombardie, který je epidemií covidu-19 z italských regionů zasažen zdaleka nejhůře.
Za dobu jejího trvání mělo v zemi pozitivní test na virus SARS-CoV-2 233.836 lidí, což je šestá nejvyšší bilance po Spojených státech, Brazílii, Rusku, Británii a Španělsku. Na 161.000 lidí se podle vlády v Itálii z covidu-19 uzdravilo, počet "aktivních" případů nemoci za poslední den klesl z 39.893 na 39.297.
Italská vláda při pozitivním trendu epidemických statistik pokračuje v rušení restrikcí přijatých v boji proti nákaze a dnes po téměř třech měsících odvolala omezení týkající se cest mezi různými regiony. Také skončila karanténní opatření pro příchozí z jiných zemí Evropské unie či z Británie a Švýcarska.
V Itálii je však nadále povinné dodržování některých hygienických pravidel, ve veřejné dopravě musí lidé nosit roušky, mimo uzavřené prostory jsou nařízené bezpečnostní rozestupy.
Související
Rutte vyvolal v Itálii bouři. Prozradil, že Řím umožnil stovkám amerických letadel zasahovat v Íránu
Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii
Itálie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Naprášili ho. Bývalý princ Andrew po měsících v ústraní vyrazil mezi lidi
před 1 hodinou
Zelenskyj zmínil, co všechno zvládne Ukrajina. V jedné věci požádal o pomoc
před 2 hodinami
Trumpovo sdělení se nemění. Češi mají falešný pocit bezpečí, uvedl Pavel
před 3 hodinami
Le Penová je vinna, dostala náramek. Ve volbách ale kandidovat může
před 4 hodinami
Ministerstvo pro místní rozvoj zasáhlo náhlé úmrtí náměstka ministryně
před 5 hodinami
Další čínská provokace. Japonci nařkli Peking z porušování mezinárodního práva
před 5 hodinami
Začala výluka na hlavním železničním koridoru. Cestující musí počítat se zpožděním
před 6 hodinami
Suché a větrné počasí znepokojuje meteorology. Platí staronová výstraha
před 7 hodinami
Zelenskyj jede na summit NATO s jasným úkolem. Měl by se i setkat s Trumpem
před 8 hodinami
Češi havarovali v Rakousku při návratu z dovolené. Zasahoval vrtulník
před 8 hodinami
Pavel naznačil, jaký bude jeho program na summitu NATO
před 9 hodinami
Zemřel uznávaný psycholog a manželský poradce Petr Šmolka
před 10 hodinami
Babiš a spol. odlétají na summit. Macinka popřál Pavlovi, ať si to užije
před 11 hodinami
Tropické počasí si vzalo pauzu. Kdy se vrátí vedra?
včera
Evropa čelí dalším rozmarům počasí: Po vlně veder vypukly rozsáhlé lesní požáry
včera
Teheránem prošel smuteční průvod za Chameneího. Na pohřeb dorazily miliony lidí
včera
Dodržujte zásady fair play, vyzvala EU Trumpa po červené kartě USA
včera
Červená karta pro nejlepšího hráče USA se Trumpovi nelíbí. Chce, aby to FIFA prošetřila
včera
Britové vyslali stíhačky k ruskému letadlu. Otravovalo letadlovou loď
včera
Norská pohádka na fotbalovém MS pokračuje. Po přestřelce na Aztéce postupují Angličané
Norové, kteří si podmaňují během světového šampionátu svými výkony a soudržností fotbalový svět, veslují úspěšně turnajem dál. A to i přesto, že v osmifinále narazili na jednoho z největších favoritů. Ukázalo se, že když Brazilci narazí na Nory, s touto severskou zemí mají problém. Dosud se jim je nepodařilo porazit a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Díky skvěle chytajícímu gólmanovi Nylandovi a genialitě útočníka Haalanda, který opět předvedl jeden ze svých typických výkonů, kdy po celý zápas není pořádně vidět a pak rozhodne, se postarali Norové o další senzaci turnaje. O oba norské góly se postaral až ve druhé půli právě Haaland. Frustrovaní Brazilci se zmohli jen na snížení na 1:2 poté, co se z penalty trefil loučící se Neymar. Norové se nyní mohou těšit na čtvrtfinále s Anglií, která si ve svém osmifinále na Aztéckém stadionu po přestřelce a po průběhu, který jim úplně nepřál, nakonec poradili s domácím Mexikem 3:2.
Zdroj: David Holub