Itálie přes Velikonoce ztíží cestování, zavede povinnou karanténu

Itálie přes Velikonoce ztíží možnost přeshraničních cest a bude po všech, kdo do země přijedou z jiných států Evropské unie, vyžadovat negativní test na koronavirus a povinnou pětidenní karanténu.

Itálie (Miláno): Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Do té budou muset nastoupit všichni bez ohledu na výsledek testování a po pěti dnech musejí absolvovat další test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Příslušné nařízení, které bude platit od středy do 6. dubna, dnes podepsal ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Italská vláda chce přísnějším režimem na hranicích předejít tomu, aby Italové přes velikonoční svátky ve větší míře cestovali do zahraničí. Už dříve rozhodla o tom, že od 3. do 6. dubna bude v celé zemi platit zákaz opouštět domovskou obec, což znemožní navštívit příbuzné, kteří žijí v různých městech či regionech.

Povinná pětidenní karanténa dosud platila pro všechny, kdo do Itálie přijíždějí ze zemí mimo EU. Zpřísnění přes Velikonoce po vládě žádal mimo jiné i svaz italských hoteliérů Federalberghi. "Nesmím opustit domovskou obec, ale na Kanárské ostrovy letět smím. Je to absurdní, když pomyslíte, že 85 procent italských hotelů má zavřeno," citoval deník Corriere della Sera šéfa svazu Bernaba Boccu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá vláda souhlasí se závaznou protikoronavirovou brzdou

13.04.2021 12:23 Německá vláda se dnes dohodla na úpravě zákona o potírání infekčních chorob, která kancléřce Angele…

ONLINE: Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843…

13.04.2021 12:22 Aktualizováno pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Na Slovensku v únoru znovu výrazně přibylo úmrtí

13.04.2021 10:47 Na Slovensku v únoru, kdy země čelila silné druhé vlně koronavirové nákazy, zemřelo o téměř tři…

V Německu za poslední den přibylo 10.810 nakažených koronavirem a 294 úmrtí

13.04.2021 08:36 V Německu za uplynulých 24 hodin přibylo 10.810 nových případů nákazy koronavirem a 294 dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama