Itálie zmírnila covidová opatření v pěti krajích včetně Lombardie

Italské ministerstvo zdravotnictví vzhledem k pomalu se zlepšující epidemické situaci zmírnilo opatření v pěti krajích, včetně nejhůře postižené Lombardie. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Za poslední den se v Itálii potvrdilo 28.352 nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je o zhruba 650 méně než o den dříve. Už několik dní v této zemi klesají počty hospitalizovaných pacientů.

Denní nárůsty nakažených koronavirem v Itálii začaly být výrazněji vyšší koncem října, v posledních několika dnech jsou ale nižší než v polovině listopadu. Za poslední den přibylo 28.352 nakažených, o den dříve to bylo 29.003 a ve středu bylo oznámeno 25.853 nákaz za předchozí den. Přitom testů bylo provedeno zhruba stejně po všechny tyto dny, kolem 230.000.

Úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, evidují v Itálii za poslední den 827, o den dříve to bylo 822 a předtím 722.

Klesající trend vykazují v Itálii počty hospitalizovaných: dnes jich je 33.684, o den dříve jich bylo 34.038, což bylo o 275 méně než ve středu. Na jednotkách intenzivní péče je nyní v italských nemocnicích 3782 pacientů, o den dříve to bylo 3846.

Nejvíce nových nákaz opět hlásí severoitalská Lombardie, kde se nově potvrdilo 5389 nákaz, o den dříve to bylo 5697.

Italská vláda před měsícem zpřísnila protikoronavirová opatření a zemi rozdělila na tři zóny (červenou, oranžovou a žlutou), do nichž jsou zařazovány regiony podle epidemických kritérií. V celé zemi platí zákaz nočního vycházení, v červené zóně je omezen pohyb lidí i ve dne a zavřena většina obchodů. V červené a oranžové zóně jsou pro veřejnost zavřeny restaurace a bary, které smějí nabízet jen jídlo s sebou. Tato opatření platí zatím do 3. prosince.

Dnes ministr zdravotnictví Roberto Speranza oznámil, že od neděle Lombardie, Kalábrie a Piemont přecházejí z červené do oranžové zóny a Ligurie a Sicílie z oranžové do žluté. V nejpřísnější červené zóně zůstávají regiony Abruzzo, Kampánie, Toskánsko, Valle d'Aosta a provincie Bolzano, v oranžové zůstávají kraje Basilicata, Emilia Romagna, Furlansko-Julské Benátky, Marche, Puglia (Apulie) a Umbria.

Související

Více souvisejících

Itálie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Joe Biden

Biden přijal Fialu v Bílém domě a ocenil Česko jako skvělého spojence

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Madame de Pompadour

Nejslavnější královská milenka Madame de Pompadour zemřela před 260 lety

Je tomu přesně 260 let, co zemřela jedna z nejslavnějších královských milenek, která vstoupila do dějin jako Madame de Pompadour. Ačkoliv pocházela z prostých poměrů, dokázala se během několika let vyšplhat mezi společenskou elitu a zajistit si vlivné postavení i bohatství. Majetek ani vliv pro ni však nikdy nebyly na prvním místě.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izraelská odveta za íránský útok může přijít už dnes, píše Wall Street Journal

Izraelská reakce na víkendový íránský útok může přijít už dnes, napsal americký deník Wall Street Journal s odkazem na své zdroje. Podle webu Times of Israel již proběhlo pondělní zasedání válečného kabinetu, který se zabýval možnostmi odvety. Podle stanice Channel 12 je několik variant, přičemž Tel Aviv hodlá zvolit takovou, kterou nezablokují Američané. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Dmytro Kuleba je ukrajinský politik a diplomat, od března 2020 ministr zahraničí ve vládě premiéra Denyse Šmyhala.

Kyjev srovnal Izrael s Ukrajinou: Kdybychom měli stejnou podporu Západu jako Izraelci, ubránili bychom se taky

Úspěch Izraele a jeho spojenců, kterým se v noci na neděli ve velké míře podařilo zmařit masivní útok íránských raket a dronů, naznačuje, čeho by Ukrajina mohla dosáhnout proti ruským vzdušným útokům, pokud by měla větší podporu od svých partnerů. V reakci na nejnovější vývoj na Blízkém východě to v pondělí podle agentury AP uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Přeživší útoku na koncertě Ariany Grande podali žalobu na tajnou službu MI5

Více než 250 lidí, kteří přežili sebevražedný bombový útok na popovém koncertě v anglickém Manchesteru z roku 2017, podalo žalobu na britskou kontrarozvědku MI5.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy