Kauza Epstein: Ve Francii byl zatčen agent modelek, je obviněn ze znásilnění

V souvislosti s kauzou zesnulého amerického miliardáře Jeffreyho Epsteina francouzská policie ve středu zatkla modelingového agenta Jeana-Luca Brunela, který čelí mimo jiné obvinění ze znásilnění a sexuálního zneužití nezletilé. S odvoláním na pařížskou prokuraturu o tom dnes informovala agentura DPA.

Americký finančník loni v srpnu spáchal sebevraždu v newyorské vazební věznici, kde byl kvůli podezření ze sexuálního zneužívání desítek nezletilých dívek v letech 2002 až 2005. Policie jej zatkla poté, co se soukromým letounem vrátil do USA právě z Francie, kde vlastnil rezidenci. Úřady proto ještě v létě 2019 začaly prověřovat, zda se Epstein na francouzském území nedopustil podobných činů, z nichž jej vinili v USA.

Pařížská prokuratura dnes oznámila, že Brunelovo zatčení souvisí s vyšetřováním zahájeným kvůli Epsteinově kauze v loňském roce.

Francouzský tisk loni informoval, že jedna ze svědkyň tohoto spoluzakladatele modelingové agentury už v roce 2015 obvinila, že americkému finančníkovi "dohodil" desítky děvčat, mnohdy nezletilých. Média Brunela označovala za playboye, jenž si liboval v luxusu, a připomínala, že v roce 1988 jej několik žen v jednom dokumentu obvinilo ze znásilnění.

Francouz obvinění popírá a v roce 2015 Epsteina zažaloval s tvrzením, že jej nespravedlivě zatáhl do svých problémů se zákonem a poškodil jeho dobré jméno i jméno jeho modelingové agentury.

Související

Jeffrey Epstein

Tady sedávali Epstein a Weinstein. Majitel restaurace stůl podpálil

Majitel newyorské restaurace 75 Main, Zach Erdem, spálil ve svém podniku stůl, u nějž sedávali finančník Jeffrey Epstein a bývalý filmový producent Harvey Weinstein. Oba byli obviněni ze sexuálních zločinů, Epstein zemřel ve vazebním vězení, Weinstein byl odsouzen. Erdem je přesvědčen, že stůl, který používali, vydával negativní energii.
Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr

Kauza Epstein: Princ Andrew se vyhýbá výslechu, tvrdí americké úřady

Americká prokuratura oznámila, že britský princ Andrew maří snahy o své předvolání k výslechu při vyšetřování kauzy kolem zesnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, který čelil obviněním ze sexuálního zneužívání mladistvých dívek. Právníci mladšího syna královny Alžběty II. naopak obvinili americké úřady, že se snaží získat publicitu spíše než princovu skutečnou pomoc, informovala dnes agentura Reuters.

Více souvisejících

Jeffrey Epstein Francie pohlavní zneužívání dětí Jean-Luc Brunel (kauza Epstein)

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 9 minutami

Antony Blinken

Kapka naděje do poškozených vztahů USA a Saúdské Arábie. Blinken se sešel s korunním princem

Americký ministr zahraničí Antony Blinken se dnes setkal se saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem. O důležitém setkání informovala agentura Reuters s tím, že mělo jít o „otevřený a upřímný rozhovor“ o celé řadě bilaterálních otázek. Mezi oběma zeměmi panuje i přes spojenectví viditelné napětí. Rijád obnovil diplomatické vztahy s Íránem a dosud nehodlá navazovat vztahy s jeho úhlavním nepřítelem Izraelem. 

Aktualizováno před 16 minutami

před 32 minutami

před 37 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Půl milionu lidí protestovalo proti polské vládě. Panují podezření z neférového předvolebního boje

Polsko na podzim čekají parlamentní volby a vrcholné vedení země přijalo dokument, kterým se teoreticky může zbavit opozice. Bývalý premiér a šéf Evropské komise Donald Tusk tak ve spolupráci s různými opozičními stranami svolal demonstraci, které se zúčastnilo až půl milionu lidí. V zemi jsou některá základní lidská práva ve vážném ohrožení a značná část společnosti je nespokojená.  

včera

včera

včera

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno včera

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

včera

včera

Aktualizováno včera

Pavel a další prezidenti B9 podpořili Ukrajinu, protiruské sankce mají pokračovat

Prezidenti zemí Bukurešťské devítky (B9) v úterý na jednání ve slovenské Bratislavě vyjádřili podporu Ukrajině a vyzvali Rusko k ukončení agrese proti sousední zemi. Za Česko se jednání zúčastnil prezident Petr Pavel. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy