Německo zřejmě prodlouží omezení cest ze zahraničí do března

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn chce do začátku března prodloužit omezení cest ze zahraničních oblastí s nebezpečnými mutacemi koronaviru, za kterou Německo od neděle považuje i Českou republiku. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval magazín Der Spiegel.

Jens Spahn
doporučujeme

Spahnův návrh se týká vládního nařízení, které zakazuje leteckým, autobusovým či železničním dopravcům přepravovat cestující z oblastí s mutacemi. Výjimku mají dopravci jen pro německé občany a pro pasažéry, kteří mají v Německu nahlášen pobyt. Dosavadní nařízení platí do 17. února, tedy do této středy. Spahn podle Der Spiegel navrhuje vládě rozšířit jeho platnost o 14 dní, to znamená do středy 3. března.

Na základě německého nařízení zrušili dopravci přeshraniční železniční spoje mezi Německem a Českem. Učinily tak mimo jiné České dráhy, německé dráhy DB či společnost GW Train Regio.

Ve zdůvodnění Spahn uvádí, že epidemická situace se v Německu sice mírně zlepšuje, ale velkou hrozbu pro dosavadní úspěšný boj proti pandemii nemoci covid-19 představuje případné neřízené šíření koronavirových mutací. Za řešení považuje omezení cest z oblastí s mutacemi.

Toto nařízení není jediné, kterým německé úřady cestování z epidemicky rizikových států omezují. V Německu platí ještě celostátní karanténní nařízení, ze kterého vycházejí regionální úpravy jednotlivých spolkových zemí. V případě Saska a Bavorska, tedy obou německých spolkových zemí hraničících s Českem, je platnost místních karanténních nařízení prozatím stanovena shodně do 7. března, tedy do současného konce celoněmecké karantény. I u těchto pravidel je ovšem nutné počítat s prodloužením.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenské pacienty s koronavirem přijmou Německo a Polsko

06.03.2021 12:33 Německo a Polsko přijaly ve svých nemocnicích slovenské pacienty s onemocněním covid-19. ČTK o tom…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně šest lidí

06.03.2021 10:26 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně šest lidí a další…

V Německu přibylo 9557 případů koronaviru a 300 úmrtí

06.03.2021 06:45 Německé zdravotní úřady ohlásily 9557 nových případů koronaviru prokázaných za uplynulý den a 300…

U mladých Poláků výrazně klesá zbožnost i důvěra v církev

05.03.2021 21:31 U mladých Poláků za poslední čtvrtstoletí klesla zbožnost a také důvěra v katolickou církev.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama